Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Anyukák, milyen bútorokra van...

Anyukák, milyen bútorokra van szükség egy újszülött szobájában?

Figyelt kérdés

Gondolom kiságy, pelenkázó asztal, meg egy szekrény/komód a cuccoknak. De még mi?

Ne haragudjatok, ha alapvető dolgot kérdezek, de első gyerek lesz, és teljesen tapasztalatlan vagyok.


2013. nov. 11. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyi :))) Sőt, van, aki ágyon pelenkáz és nem szereti a pelenkázót. Szóval még több is, mint ami alapból kell. :))) Ennyi bőven elég, és ha esetleg hiányozna valami amikor ott lesz (pl. plusz polc), akkor majd jön az igény, és azt akkor is meg lehet oldani. :) Nem kell aggódni, teljesen rendben lesz! :)


Csak egy jótanács: ne zsúfold túl a szobát, a gyereknél a lényeg a tér lesz, hogy jó alaposan szét tudjon pakolni minden játékot, legyen helye forogni, mászni, stb. :) Az alap bútorok bőven elegendőek! :)

2013. nov. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát ez egy nagyon megnyugtató és korrekt válasz volt! :)

Köszönöm!!! :)

2013. nov. 11. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:

kiságy, komód a babaruháknak... pelenkázó de annak szerintem a legjobb helye a fürdőszobában van (fürdés előtt, után ott öltöztetheted, illetve sokszor lehet baleset, pisi, fosi, a csempét, járólapot könnyebb takarítani) :)

javaslok a babaszobába egy szivacsot (ha fekve szoptatsz) vagy egy karos-széket (ha bölcsőtartásban szoptatsz) illetve egy éjjeli fény (minél gyengébb fény, színes, tompa, nem erős) legyen, az éjszakai etetés miatt. (ez utóbbi nem bútor, de elég fontos kellék az elején) :)

----

ha együtt akarsz aludni a babáddal, egy szobába - lehet, hogy igényed lesz rá, vagy a kicsinek, ezt majd érzed, akkor vegyél egy 140*200-as matracot, nálam ez van, és nagyon-nagyon jó! (éjjel néha velem alszik a kicsi, napközben meg ezen játszik)

2013. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!

Sajnos a fürdő túl kicsi.. még a mosógép is a konyhabútorba van beépítve, mert a fürdőben nem volt hely. Tulajdonképpen a gyerekszoba se hű de nagy, így a szoptatást majd a nagyszobában rendezzük le. Aludni meg az első naptól kezdve külön szeretnék. Tudom, hogy megnyugtatóbb az elején, ha ott van mellettem, de félek az elválasztós procedúráktól... Szóval nagyon a minimális dolgokra törekszem.


A pisi-fosi nagyon aranyos!! :D Ha esetleg sugárban jönne a matéria, akkor majd egy ernyővel felfogom! :D

2013. nov. 11. 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:
En az elso gyereknel vettem pelenkazot komoddal kisaggyal. Aztan 1-1,5 evesen meg kellett venni a tobbi butort, nert sok cucca lett. Igy olyan butort kapott (faktum), ami gyerek es ifjusaginak is jo. A masodiknal mar elore berendeztem szekrenyekkel is, igaz, nem kicsi szobak, igy is sok ter marad jatszasra.
2013. nov. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ikeában lehet kapni összecsukható pelenkázót, érdemes megnézni, ha kicsi a hely a fürdőben.


Az a fekhely v szék és éjjelifény tényleg kellhet. Nekem ezeken kívül lesz még egy bölcsőm is, ezt tudom majd vinni a lakásba ide-oda, h lássam a gyereket, a fekhely és szék helyett egy kanapé lesz a szobában.

2013. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiságy, komód vagy kisebb ruhásszekrény... Polcok... Relax vagy szoptatós fotel. Egyenlőre ennyi...

Nekünk volt pelenkázónk de nem szerettem, az ágyon sokkal jobban szerettem pelenkázni. De ez úgyis kiforrja magát, hol lesz kényelmesebb.

2013. nov. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!