Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó az, ha mesterségesen...

Jó az, ha mesterségesen hozzuk elő a kakit valamilyen kúppal, beöntéssel, vagy várjak, amíg magától megjön? Lehet valamilyen nagyobb baja, ha még várok pár napot, mielőtt orvoshoz viszem?

Figyelt kérdés
12 napja nincs széklete anyatejes kisfiamnak. Közérzete jó, nem nyűgösebb. Mi az oka, hogy az egyik baba anyatej mellett pár naponta kakil, a másik baba több mint 10 naponta?

2014. febr. 11. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell orvoshoz vinni, viszont én megkakiltatnám, ez nagyon sok idő. Kúp, lázmérő. Anyatejes babánál nem probléma, ha nincs széklet mert felemészti a szervezet az összes tejet. De akkor sem hagynám ennyi ideig.
2014. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Enyem is ilyen, de en egy hetnel tovabb sosem vartam, orvoshoz vittem. Gyerekorvos kisujjat bedugta es kijott - ezt otthon szigoruan tilos! Glicerines kup anyatejnel nem hasznal!!!! Az csak beszaradt kakihoz jo. Amit tehetsz: ma meg meglazmerozheted, holnap pedig vehetsz patikaban laevolac szirupot es abbol nem 5 milit adsz be, hanem 10ml-t, en ennyit szoktam. A nurofen-ben talalhato fecskendovel konnyebben beadod. Delelott add be szopi utan es elott legalabb 1-1 ora tavolsagra. Ebbol koraestere produktum kell legyen! En ezt meg megprobalnam, ha ez holnap nem jon be, holnaputan orvoshoz vinnem.
2014. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Próbáld meg a lázmérőzést. Az nekünk bejött, plusz még kamillatea kis cukorral az orvos tanácsára és utána már rendesen kakilt.

2014. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amugy mi arra alltunk be, h ketnaponta kapja a szirupot, igy ketnaponta van szeklet. Ha mindennap adtam, nem hasznalt. 3,5 hos. En ezert fogom elorehozni a hozzataplalast. Szuletese ota kinlodunk. A szurok meg kijott, utana megallt...
2014. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lázmérőt próbáltam már többször is, nem használ. 4 hónapos a kisfiam. Aggódom, nehogy komolyabb baja legyen. köszönöm a válaszokat.
2014. febr. 11. 19:54
 6/12 anonim ***** válasza:
nekünk azt javasolta a doki hogy kamilla teát főzzek össze 1db kocka cukorral és minden etetésnél 10-25ml itassak meg vele. 2nap alatt helyre jött.
2014. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekunk sajnos a kamilla meg sem kottyant...
2014. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál is a hőmérőzés,pontosabban a szélcsövezés használt. Sokszor percekig kellett ingerelni,nagyon-nagyon rossz érzés volt nekem,hogy ezt kell vele tennem,de muszáj volt. Ez mindig meghozta a kakit,4 hósan kezdtük a hozzátáplálást (anyatejes volt) a védőnő és az orvos tanácsára,azóta nincs gond a széklettel.
2014. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már miért ne használna a glicerines kúp anyatejes babánál? Én is azt használtam, hamar volt hatása. A mi dokink 48 óránál többet nem szeret várni. Ha látom, hogy baj van, adom a kúpot. Nem lehet hozzászokni és nem kellett túl gyakran. 4 hónaposnak elég egy negyed-fél kúp is a 2 g-osból.
2014. febr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ket hosan egyszer beadtam egy fel kupot es legnagyobb meglepetesemre semmi nem tortent - en magamnak tobbszor hasznaltam mutet elott, szules utan stb, tehat ismertem. Na ekkor olvastam el a tajekoztatot es ott is ez van irva. Lehet, h nalatok maga a beadas ingere is hozzajarult...
2014. febr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!