Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Lányszobára ötletek? 3,5...

Lányszobára ötletek? 3,5 évesnek és egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Egy szobába költöztetnék a két lányt. Van olyan oldal, ahol jó ötletek vannak elrendezésre? Kb. 14 négyzetméteres szobáról van szó.

2014. márc. 14. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk 17 hónap a korkülönbség, szintén egy szobában vannak. Igaz, mostmár 5,5 és 4 évesek, és kicsit feltuningoltam tavaly a szobájukat, de hasonló volt anno is, csak valamivel visszafogottabb.

A bútorok többsége fehér, ami nem, az meg egyenlőre fenyő, de át lesz kenve fehérre, hogy egységesebb legyen. Járólap van, terrakottás, de szolid-semleges meleg árnyalat. Az egyik fal fehér alapon rózsás tapéta, nagy motívumok, zölddel és ezüsttel díszítve. Friss, élénk, mozgalmas, de nem túl harsány. A sötétítőfüggöny szintén a rózsák bordós-lilás rózsaszíne, illetve a padlón a három körszőnyegből kettő, valamint a nagyobb gyerek forgószéke is ez a szín. A harmadik szőnyeg élénkzöld, mint a rózsák szára és a székpárnák. A három maradék fal semleges, tompa barackszín.

A bútorok elrendezésénél én azt vettem figyelembe, hogy egyrészt legyen középen egy nagyobb tér játszani, másrészt némileg elszeparálódjon a privát szférájuk (ágyuk).

Kb így néz ki most az elrendezés:

a szobaajtón ha bejövünk, balra a falszakaszon van egy dobozos tárolós játékos polc, mellette egy ruháskomód plusz a nagy írósztala (erkélyajtó mellett, ablak alatt). Ez a rózsatapétás fal. Sarok, másik fal szintén balról jobbra haladva: könyvespolc, nagyobb gyerek ágya, mellette gardróbszekrény. Sarok, másik falon: kiságy, pelenkázókomód, fotel.

A dobozos játéktároló szinte mindent elnyel, nagyon jó választás volt anno, sokkal könnyebb rendet tartani. A fehér bútor szerintem tök jó egy lányos szobába, kamaszként is stílusos lesz, és nagyban meghatározza a szoba eleganciáját. Lehet mellé élénkebb kiegészítőket választani, de arra érdemes ügyelni ,hogy 2-3 domináns színnél nem szabad többet használni...

ilyesmik a bútoraik:

[link]

2014. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötletet :)
2014. márc. 14. 12:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi pont most csináltuk a kettő lánynak a szobát . Nálunk a párom az ikeába dolgozik így nekünk minden bútor onnan van.

Linkelek is. Szóval nekünk lila ( levendula) 3 fal egy a legnagyobb falon tapéta van azis lila virágok ilyenek vannak rajta .. Nagyon csajos .

[link]

kiságy

[link]

Ez nagyon tuti bár nem ilyen tároló bobozok vannak benne hanem színesek de imádom , mert minden elfér benne.

[link]

2014. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!