Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az újszülöttnek szükséges...

Mik az újszülöttnek szükséges életbevágó dolgok? Párom elhagyott, pénz nulla.

Figyelt kérdés

azon gondolkodom ha jön a baba, ismerősöktől próbálok most ruhákat, hálózsák, pólya, ilyesmiket begyűjteni.

kaptam már rágókát is :)

hoznak majd légzésfigyelőt is.


a pelenkázást majd megoldom az ágyamon.


a kiságy sem tudom életbevágó e, vagy mi lenne ha mellettem aludna?


valaki tudna írni egy listát, tényleg csak a legeslegszükségesebbekről?


2014. febr. 26. 20:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem beszélj a védőnővel. Egyrészt mert ő elmondja mik a nagyon minimális feltételek ahhoz, hogy biztonságos legyen a picinek, másrészt rengeteg kismamával van kapcsolatban, sok mindent össze tud neked gyűjteni felajánlásokból, sok tanácsot tud adni honnan szerezz be fillérekért eszközöket, honnan kölcsönözz. Legalábbis remélem a tiéd is olyan lelkiismeretes mint az enyém.

Sok sikert a babázáshoz, nagyon sajnálom a helyzeted, hátha apuka legalább a baba költségeihez hozzájárul majd.

2014. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

Sajnálom a történteket :(

Ruhák természetesen,pelus,popsitörlő,tápszer,ha nincs tejed,kozmetikum,popsikrém,fürdető,cumi,cumisüveg.

Amùgy a párodnak kell gyerektartàst fizetnie és kapsz egyszeri anyaságit plusz csalàdit.

2014. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

"azon gondolkodom ha jön a baba"


Most akkor terhes vagy, vagy nem? És mikor szülsz? Nyáron, télen?


Igazából életbevágó a pelenka, meg ruhák. A többit meg lehet oldani, de azért megkönnyíti az életed, ha van:

-kiságy, lepedő, hálózsák vagy paplan

-kiskád

-textilpelenkák

-kifogó (textilpelus anyagú "törölköző" babáknak)


Hirtelen ez jut eszembe, ami tényleg jó ha van.

Remélhetőleg tudsz szoptatni, akkor egyenlőre nem kell a kajához semmi, a tisztálkodó dolgokat meg felírja a doki, úgy olcsóbb.

2014. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Ami tényleg fontos, az a ruha, babatakaró, tejed remélhetőleg lesz. Kiságy szerintem fontos, mert eleinte még sokat alszik, és elég hamar megtanulnak "közlekedni" az ágyukon. Nem ülhetsz minden alkalommal az alvó gyerek mellett, nehogy leessen. Pelenkázó, légzésfigyelő, pólya nem életbevágó, egy-két hónapig még játékra, csörgőre sincs szükség. Az enyémeknek nem volt egyáltalán cumijuk, de ha tápszeres lesz a babád, arra szükség lesz. Babakocsira is szükség lesz, olyanra, ami újszülött kortól használható, bár valaki hordozókendőben hordja ki a babáját.
2014. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
60%

Szia.

szerintem kiságy nem ártana, mert véletlen ráfekszel ha melletted alszik és az ugye fulladáshoz vezethet. használtan pl vatera ilyesmi már egész elfogadható áron lehet kapni. ugye írtad a ruhákat, textil pelenka, cumisüveg, cumi, kis kád de ha anyagilag annyira rosszul állsz akkor esetleg a csapba bedugod a dugót és kis kádként funkcionálhat. babakocsi. krémek, hintőpor, ilyesmi. Biztos sok mindent kihagytam hirtelen ennyi jutott eszembe, rég volt az enyém baba :)

2014. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
3-as vagyok, az lemaradt, hogy használtan be tudsz szerezni szinte mindent nagyon olcsón.
2014. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 lcs ***** válasza:
62%
Akkor amit csak tudsz, szerezz be másoktól, mert tényleg a legtöbb dolgot csak hónapokig kell használnod, fölösleges megvenni :) a kiságy szerintem jó lenne, mert amint elkezd forogni, mozgolódni, nem lesz biztonságban a sima ágyon, ha viszont oda szokik, akkor később nehezebb lesz átszoktatni a saját ágyikójába :( pelenka, textil pelenka, kifogó (de szerintem sima törölköző is jó, ha spórolni akarsz), kád /bár egyik kolléganőm amíg csak ki nem nőtte a fia, a mosdóban pancsiztatták:)/, cumisüveg (ha tápszeres lenne), babakocsi, hordozó, tisztálkodási szereket receptre felírják. hirtelen ezek jutottak eszembe :) sajnálom, hogy egyedül maradtál :(((
2014. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%
5-ös vagyok. Olvastam itt hogy moshatós pelenkát is lehet már használtan venni és sok anyuka dicséri . Állítólag azon is tudsz spórolni. Véleményt nem tudok róla mondani mert mi eldobhatósat használtunk
2014. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

Hát szerintem, valami kiságy szükséges lenne neki. Akár használtan is. Mi egy ilyet vettünk (nem ezt ami ebben a hiredtsében van)

[link]


Ezt ugy 3 éves koráig tudja majd használni, mert így leszedhető a rács az egyik oldaláról.

Ruhákat szerintem sokat össze tudsz szedni majd, arra ha vannak kisgyerekesek az ismerőseid közt nem is kell költeni, maximum kölcsön adják, és vissza adod pár hónap múlva ha már kinövi.


Amúgy jót mond az első, a védőnőt kérdezd meg, hogy tudna e segíteni valamiben.

Mennyi idős terhes vagy? Mikor fogsz szülni?

2014. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

köszi, nem győzöm kijegyzetelni.

jut eszembe valahol azt olvasom, hogy cumisüvegből fontos, hogy az üveg legyen, ne flexi, vagy műanyag, mert az nem fertőtleníthető rendesen és 100-as boltokban, mindenhol csak műanyagot látok :( van valahol üveg? vagy ez nem fontos?


a kiskád helyett én is a csapon gondolkodom, azt is hallottam, hogy a kórházban is csap alatt mosdatják őket


termékmintákat már kaptam egyszer, abban van popsikrém.


babafürdetőre talán kitudok majd spórolni

2014. febr. 26. 20:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!