Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Akinek külön szobában alszik...

Akinek külön szobában alszik kb 2 éves gyereke, kijöhet, amikor akar?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy ajtó be van-e csukva, vagy van rács, vagy szabadon ki-be járkálhat - már ha az ágyból ki tud jönni.


Néha ronda dolognak érzem, hogy rács mögé zárom a gyereket, de ha bármikor kijöhetne, tuti nem maradna ágyban és 6-kor kiverne minket az ágyból, meg öltöztetni, pelust cserélni is könnyebb reggel, ha nem tud elszaladni a lakásban...persze valamikor majd változik ez.


2014. márc. 17. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne jöhetne ki??? Ha felébred így is, úgyis felver, nem?

A mienk kijön, ha olyanja van, és néha bent lustálkodik még az ágyban. De az alvása már beállt, nem nagyon szokott hamarabb kelni.

2014. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem ver fel, elmotyorászik még vagy fél órát.
2014. márc. 17. 14:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a konyha ajtóra raktam rácsot (a forró sütő, éles kések stb. miatt).

A gyerekszobába bezárás nekem kicsit sok, de hát a te gyereked, úgy neveled ahogy akarod/akarjátok az apukával, ha nincs kedved nem fogadod meg mások tanácsát véleményét.

2014. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bármikor kijöhet, akár éjjel is, ha rosszat álmodott. De egyáltalán nem jellemző rá a járkálás, ha reggel fel is ébred, inkább átkiabál, hogy anya gyere. Soha nem zárnám rá az ajtót, nem is tudnék nyugodtan aludni, hogy nem hallom, ha esetleg felsír. Szerintem nem ajtók meg rácsok kellenek egy 2 évesnek, hanem olyan nevelés és gondoskodás, hogy ha rászólsz, nem mászkál, vagy ha pelenkázás van, akkor képes nyugton maradni.
2014. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3 éves lesz. 1 éve nincs kiságya, ifjúságiban alszik.

Az ajtó sosincs teljesen csukva, csak behajtva. Egy helyen van rács, de azt is simán kinyitja és nem az ő ajtaján.

Mai napig nem jön ki, ha nem megyünk be hozzá vagy nem nyitunk be, akkor képes egész nap az ágyban feküdni és várni és várni és várni .. :)))


Nekem pont az a problémám, hogy nem bírom rávenni, hogy kijöjjön, ha felébredt vagy baja van.

Ráadásul szobatiszta is, aminek nagyon örülök. Viszont visszatartja, ami nem épp egészséges.

A bili hiába van bent, ha ő a wc-n akar pisilni/kakilni..

2014. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az tok jo lehet neki ha felkelt nem mehet rogton hozzatok. Gondolom msr megszokta, de en ezt igy nem csinalnam. Az oke h bezarod mert jatszik bemt, esetleg pelenkazas stb... de reggel ha felkel miert ne lehessen az elso dolga az h idebujjon hozzank. 13 hos a lanyom kulon szobaban alszik de ha felkel kihozom rogton es kettonk kzott pihizik meg, ha nagyobb lesz se fogom bezarni h ott legyen reggel, hanem nyugodtan attipeghessen.
2014. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy kijöhet. 2 és fél éves, vagy egy éve rendes ágyban alszik, ha felébred átjön, hozzánk bújik, együtt lustálkodunk, persze, ha úgy veszem hogyne, felébreszt. Kicsit durva lenne bezárni, meg nem is tudom minek, cseppet sem érezném jól magam, ha tudom, hogy szüksége lenne rám, én meg nem törődnék vele. Ő már rég szobatiszta, ősz óta, ha pisilni kell neki éjszaka akkor is átjön szólni, kivitelezhetetlen is lenne bezárni, akkor pisiljen be?
2014. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az ajtaja nyitva van, a rács van zárva. A mi szobánkon és a konyhában sincs ajtó, kicsi a panel...

Ha szól, megyek, magára nincs hagyva-éjjel sem.


Mellettünk sosem szeretett feküdni, egyből lemászott, aztán ment. Nem lustálkodik, hanem indítja a napot. Azt hiszem akkor jött a rács, amikor úgy 15 hónaposan ki kellett venni a 2 rudat, mert kiesett az ágyból.


Végül is ez csak a mi kényelmünket szolgálja. Néha gonosznak érzem magam emiatt. Viszont a férjem véleménye is számít a kérdésben.

2014. márc. 17. 14:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még kiságyban alszik a 2 éves fiam,így már megszokásból is tudom,hogy reggel 6-kor már kiabál,hogy anya amíg be nem megyek. Utána megkapja a tápszert,ha megette akkor eldönti,hogy kijön-e vagy marad bent és autózik. Nekem eszembe nem jutna,hogy reggelente korlátozzam így,örülnék,ha jönne ő magától hozzánk,csak vele az a baj,hogy képes legurulni minden ágyból,így a kiságyba van,ahonnan nem tud kijönni egyedül.

Nálunk sehol sincs rács és nem is volt,mindig szemmel tartom,mert zavar,ha csendben van,mert tudom hogy akkor rosszat csinál. Nyáron jön a kistesó és gondolkodok azon,hogy veszünk egy rácsot,hogy a fiam még véletlenül se tudjon a közelébe menni,ha nem vagyok ott,de ezzel őt korlátoznám,amit pedig nem szeretnék.

2014. márc. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétszintes lakásunk van, így a lépcső két végén van rács. Fent vannak a hálószobák. Éjszaka és amíg alszik a fiam, addig a fenti rács zárva van. A szobájából ki tudna jönni, de ő szokott hívni, nem rohangál ki. Szól, ha vígasztalásra van szüksége, ha felébredt és akkor megyek. Szobaajtaját se csukjuk, csak be van hajtva, hogy ne zavarjuk. Nem szokott velünk aludni.
2014. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!