Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a kisfiammal mostanáb...

Mi lehet a kisfiammal mostanában? Most múlt 2,5 éves. Pici korától külön szobában alszik, nem volt ezzel eddig gondunk. Most a 3. éjszaka kel sírva, jön be hozzám, és velem akar aludni

Figyelt kérdés

Gondoltam arra, hogy megijedt valamitől, de ez most rendszeresen elő fog fordulni? Az első éjszaka 2-3 óra után vissza mentünk a szobájába és aludt tovább, tegnap éjszaka már nem volt hajlandó, csak velem aludni

Mit csináljak? Legyek következetes, vagy hagyjam most ezt rá,mert valami baja lehet?


2011. júl. 21. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még 1-2 napig hagyd rá, de napközben faggasd ki, hogy mitől ijed meg. Nincs bent neki éjszakai fény? Lehet, hogy nem szeret sötétben lenni. 1-2 nap után, ha még mindig fent áll a probléma, légy kicsit következetes, de csak akkor, ha semmi nem áll a háttérben.
2011. júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem el fog múlni, ez csak egy korszak, sok az új ismeret, ami szorongást válthat ki. Úgy sem akar a szobájában aludni, ha ott vagy vele, amíg elalszik? Az én kisfiam tudja, h. ki fogunk jönni, amint elaludt és elfogadja (bár azért örülnék, ha már egyedül el tudna aludni).
2011. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Körülbelül 2 éves koruktól képesek a gyerekek álmodni. De ők még nem tudnak különbséget tenni álom és valóság között, nem is tudják, hogy amit láttak az álom volt, nem értik az álom fogalmát sem.

Ő most kezdett el álmodni, elkezdett esetleg ijesztő dolgokat látni éjjel. Kihez meneküljön? Nyilván anyuhoz. Ott megnyugszik, nem folytatódik a rossz "látomás" sem.

2 dolgot tehetsz, szerintem egyik se rosszabb a másiknál. Vagy magad mellett megnyugtatod, megbabusgatod és következetesen mindig visszakíséred, vagy hagyod magad mellett remélve, hogy elmúlik hamar a rosszat álmodós időszak és akkor már nem fog kifutkosni.

2011. júl. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet szeparációs félelem is, vagy sötéttől való félelem. Semmiképp ne kényszerítsd, hogy külön aludjon, ha szüksége van Anya megnyugtató közeléségre, és számodra sem elviselhetetlen az ezzel okozott kellemetlenség. Adj elalvákor a keze ügyébe egy általa is működtethető fényforrást.

Ha kellemetlen elválási élménye van a közelmúltból, inkább a szeparációs félelem lesz, de enélkül is elképzelhető, mert elég jellemző 3 éves kor körül. Idővel meg lehet próbálni felváltani Anyát egy kedvenc alvós "baráttal", annak biztosítása mellett, hogy ha fél, átmehet hozzád.

2011. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy csak most köszönöm meg a válaszokat!

Azóta vannak jobb és rosszabb éjszakáink is:(

De reméljük lassan minden vissza áll a régi kerékvágásba:)

2011. aug. 2. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!