Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » 3 gyermekes szülők! Mindegyik...

3 gyermekes szülők! Mindegyik gyermeknek tudtok/tudtatok saját szobát biztosítani?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kisfiunk. Még két babát szeretnénk a jövőben, nagy családot szeretnénk. A lakásunk 4 személy számára ideális, tehát két gyermeknek lehet majd saját szobája. Tudom, hogy még odébb van a 3 gyerek, de már most sajnálom a kisebbeket, mert vszleg közös lesz a szobájuk. A lakást imádjuk, álmaink lakása. Nálatok ez hogyan alakult? Köszi.
2014. ápr. 4. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Van saját szobám 7 éves korom óta. Full antiszoc vagyok, néha falhoz vágnék embereket a koliban, idegesít a létük, aludni nem tudok, ha motyorásznak vagy valami. Akiknek közös szobájuk volt a visításban is elalszanak, nincs ilyen problémájuk.


ez csak most egy előny volt a közös szobára, megtanul másokkal együtt élni, működni

2014. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Három gyerekünknek közös szobája van. Még kicsik, a legnagyobb 5 éves, így egyáltalán nem zavarja őket. Később majd szeretnénk megoldani, hogy mindegyiknek legyen külön helye, de szerintem ennek inkább nagyobb korukban lesz jelentősége. Én 14 éves koromig egy szobában laktam a testvéremmel, körülbelül 10 éves koromban vált egy kicsit zavaróvá.
2014. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amit az 1-es írt, valóban pozitívum. Nyilván alkalmazkodóbbak azok,akik pici koruktól ehhez szoktak. Az is igaz, 2-es válaszoló, hogy az első jó pár évben még nem kell ezen gondolkodni. Viszont a mi lakásunkban nincs meg annak a lehetősége sajnos, hogy idővel, mondjuk 10 év múlva mindegyik gyereknek adjunk saját szobát. Még vélemények?
2014. ápr. 4. 22:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is három gyerek van és 3 szoba. A nagy - 15 éves - van külön, és a kicsik 6 és 2 évesek, együtt. És mi a férjemmel vagyunk a harmadik szobában. Jó lenne beépíteni a tetőteret, de az nagyon drága. Az mondjuk megoldandó lesz, hogy a kicsik nálunk különneműek, de egyelőre így is megvagyunk. Egyébként is az egész ház néha egy nagy gyerekszoba. :)
2014. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen van.
2014. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jelenleg a két nagyobb van egy közös nagy szobában (ők ikrek), a kicsinek van külön szobája.


Ha nagyobbak lesznek, felmehetnek a tetőtérbe, ahol van két szoba, és még egyet ki tudunk alakítani, mert fent is van egy nagy előtér.


Szerintem osszátok meg a nagyobbik gyerekszobát, ha költözni nem akartok, és a gyerekek ezt igénylik.

2014. ápr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 6. 12:54
 8/11 anonim válasza:
55%
nálunk 5 háló van, mégsem vagyunk annyian, mint az oroszok. kb 10 éves koromig éltem egy szobában öcsémmel, utána kiköltözött hál' istennek. szerintem ha nincs lehetőség kialakítani még egy plusz szobát, akkor nem kell még 1 gyerek. fölösleges. 2-t is bőven elég lesz felnevelni, és az csak nekik rossz, ha nincs saját szobájuk, ahová mások elől "elmenekülhetnek". egy darabig oké, de egy idő utána illik külön szobának lenni.
2014. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 leyla113 válasza:
0%
a közös szobával sokkal alkalmazkodóképesebbek lesznek... szerintem. bár talán a gyerektől is függ hogy megpróbál a zajban is elaludni (mint pl én) vagy nekimegy a tesójának (mint öcsém néha)
2014. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi is nagy családot tervezünk, most vagyok félidős a harmadikkal, van egy 4 éves fiú és egy 2 éves lány. Egy szobában alszunk mind a négyen, plusz van egy "lakókonyhánk", ahol az élet zajlik, ha épp nem vagyunk kint az udvaron. Van a házban még egy félszoba, ami elvileg gyerekszoba lenne, de a játék-, és gyerekruha tároláson kívül nem használjuk (azaz de, most az ablakpárkány tele van palántákkal :)) - most még egyáltalán nem akarnak külön menni, nem igénylik a saját helyet, hanem nappal az együtt töltött idő, a közös munka, este lefekvéskor/éjjel/ébredéskor az összebújás a lényeg.


Tervezünk hozzáépíteni egy nappalit, ez a következő 2 évben jó lenne ha megvalósulna.


Magyarán, nálunk hosszú távon sem lesz mindenkinek elvonulós kuckója, saját szobája. A jelenlegi alvószoba lesz majd terv szerint a gyerekeké, ott hárman elférnek, a félszoba meg a mi hálónk.


Szerintem ez tökre attól függ, milyen a család életvitele. Mármint, az is, mennyire fogják a gyerekek igényelni/hiányolni a saját szobát. Én bízom benne, hogy nekünk ez így majd megfelel akkor is ha nagyok lesznek.

2014. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!