Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Babakelengye lista, ránéznétek?

Babakelengye lista, ránéznétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeptember közepére várjuk a kisfiunkat. Egyenlőre csak írogatom a listát, még szinte semmit nem vettem neki. Ránéznétek az összeállított listámra? Minden észrevételt szívesen fogadok.


body rövid ujjú 56 5db

body hosszú ujjú 56 10 db

body rövid 62-es 2-3 db

body hosszú 62-es 5db

rugi hosszú ujjú 56-os 10db

rugi rövid ujjú 56-os 5db

vékony sapi 2 db

vékony kesztyű: 2 pár

bundazsák 62-es 1 db

zokni: 3-4 pár

harisnya 1-2 pár

kocsikabát 62-es 2db

hálózsák 62-es 2db

vastag/vékony pléd 1-1 db

vastag/vékony takaró 1-1 db

fürdőlepedő kapucnis 2-3 db

tetra kifogó 2db

textilpelus 25-30 db


egyáltalán érdemes 62-est venni badyból, rugiból, vagy később is ráérek?


babakocsi,hordozó, szúnyogháló,esővédő, lábzsák, pelenkázótáska


mellszívó?

szoptatós melltartó 2 db

melltartó betét

tejtároló edény

bimbóvédő krém

cumisüveg, cumi, sterilizáló

újszülött pelenka 1-2 csomag

popsi törlő 4-5 csomag

popsikrém, fürdető stb doki írja fel

hajkefe, körömvágó

lázmérő 1db

orrszívó porszívós

kombi kiságy, pelenkázóval

pelenkázó alátét

matrac

légzésfigyelő

gumis lepedő 2 db

fürdetőkád

rácsvédő vagy fejvédő?


ennyi így nagyjából



2014. jún. 26. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél 62-es méretet is előre, hamar belenőnek, nem hinném, hogy ezzel lenne kedved foglalkozni pár hetes gyerek mellett.

- szoptatós melltartót többet vennék

- 2-es méretű pelenkát is vegyél. az újszülött pelusban kevés van egy csomagban és nagyon fogy. Ahogy eléri a 2-es alsó súlyhatárát, már válthatsz felfelé. Én mindig feltankoltam pelussal előre, még 3-as is volt itthon.

- gumis lepedő nekem kevés, sűrűn fogod cserélni, eleve egész nap rajta fekszik, én 1-2 naponta cseréltem,

- esetleg gondolkozz el a mérlegen, vagy járj utána, hogy hol lehet bérelni, ha szükség lenne rá később,

- műanyag kanál: K-vitamint, korty vizet mindig azzal adtam,

- fejvédő szerintem jó találmány. De olyan ágyat vegyél, amire a fejvédőt rendesen lehet rögzíteni, ne tudjon alámászni a baba. A fejvédő rögzítését és nézd meg.

2014. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek mas valik be.En tobb 62-es ruhanemut vennek, nagyobb halozsakokat,harisnyat abszolut nem,es sokkal kevesebb textil pelenkat.
2014. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem most született a babám (4 napos). eddigi tapasztalat: bodyból,rugiból napi kettővel számolj,zoknit lekússza a lábáról, úh én talpasnnadrágot venék inkább. Tetrakifogó sztem felesleges, az előzőnél sem használtam. Melltartóból nekem kell a 4 v moshatom minden nap.

A többi ok. Esetleg a fürdőbe vehettek egy pelenkázólapot, amennyiben ott lesz a fürdés.

2014. jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: textilpelus tényleg sok, max 10 db elég sztem.
2014. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mérleget azt kapunk kölcsön, a baba fürdetése szobába lesz, így nem kell pelenkázó külön a fürdőbe.
2014. jún. 26. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:
56-osból én kevesebbet vennék, kb ennyit vettem amúgy, de a kislányomra rá se ment... textilpelusból szerintem akkor kell 30, ha ebbe szeretnéd pelenkázni, amúgy fele bőven elég. Mellszívót nem vennék már előre.
2014. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi az 56-os. Pl. Tescóban az 56-os a 0-3 hó méretű ruhák, azok a 4,5 kg-al született fiamra egy hónapig jók voltak.

A kínai 56-os ruhák tényleg kicsik, azok akkorák mint a Tescóban a 00-méret, amik egy 3kg-os babára 1-2 hétig jók.

A Tescós 62-es ruhák 3-6 hónapos babára valók, azzal ráérsz!

2014. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!