Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mit kell venni a kiságyhoz?

Mit kell venni a kiságyhoz?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy kell matrac, ha nem adnak az ágyhoz. De ezen kívül mi kell még? Milyen lepedő? Kell-e párna, takaró?


Köszönöm a segítséget!


2015. febr. 6. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyen vízhatlan lepedőt vettünk 2 db-ot. Nem bántam meg, de nem létfontosságú, eddig egyszer sem történt baleset. / 8 hós/ Elég lett volna sima is.

Párna nem kell, egy textilpelus elég a feje alá. Takaró kell, vagy hálózsák. Fejvédő szerintem hasznos.

2015. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

huzat a matracra (plusz váltás)

gumírozott lepedő(pusz váltás)

ez alá teszek én pelenkázó alátétet(gumis anyagú lepedő, ami nem engedné át a pisit a matracra az egészségtelen)

erre teszek egy sima lepedőt(szétvágtam egy nagyot)

pusz textipeenka a fej aá, ezt naponta cserélem, az ágyneműt hetente kb


babapaplan (ez pilekönnyű)

babakispárna csak arra az esetre használtam, ha még büfi volt várható, de méyen bealudt és csak addig, nem altattam párnán egész éjszaka


újszülöttként még néha kipócoltam a hátát amikor oldalt feketve altattam, egy összetekert pokróccal


ágyra csörgőfüzér mindkét odalra játszani (amikor már használja a kezét)

fel körforgó

2015. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Matracvédő lepedő nem árt (2db), így a matracba nem szívódik bele semmi (ha vissza bucizza a tejet, ha kifolyik a pisi a pelusból), nem telepednek meg a bacik! Ennek elég érdes/durva a felülete, főleg pár mosás után így gumis lepedőt is raktam rá (2db)! A rácsra érdemes fejvédőt venni (kisfiam elég hamar elmozgolódott a kiságyban így nem ütötte meg magát)! Ami tök felesleges az a baldachin, ágyneműgarnitúra. A párna felesleges, a paplan meg annyira merev hogy egyszer sem takartam azzal. Inkább évszaknak megfelelő vastagságú kis plédeket vettem, meg hálózsákot. A zenélő korforgó sem létszükséglet (a fiamat sosem érdekelte), de vannak babák akik egész jól elnézegetik.
2015. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
rácsvédő,hogy ne verje be a fejét. érdemes vastagabb anyagút és hosszabbat venni, ha már keresztbe fordul,jól jön a hosszabb. nekünk van matracvédő vízhatlan lepedő, felteszem de szükség nem volt rá eddig. pamutból 3-at vettünk, nem győztem cserélni a bukások miatt. gumisat vegyél,hogy ne csússzon fel. párnát nem lehet újszülöttnek adni, maximum a nagyon-nagyon vékony lapos bébipárnátde arra a célra megteszi a textulpelus is. vehetsz takarót de szerintem hálózsákot is érdemes beszerezni, sok baba lerúgja magáról. én hálózsákot adok rá arra vagy takarót vagy kispaplant hogyha lerúgná ne fázzon azért hajnalra lehűl. baldachin nem szükséges de szépen feldobja a szobát én pl. a kék fal miatt vettem rózaszínt, hogy lányosabb legyen a szobája.
2015. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés a 2 lepedő, én 1-2 naponta cseréltem, amíg kisebbek voltak. A többit leírták előttem.
2015. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítő válaszaitokat!
2015. febr. 6. 16:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 sima lepedő és 2 gumis lepedő van.

Plusz kókusz matrac,rácsvédő. Nem kell párna!!

Lehet venni baldachin-t de engem lebeszéltek róla:)

2015. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is!
2015. febr. 6. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!