Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ez a Stokke márka miért...

Ez a Stokke márka miért ennyire drága? Ennyivel jobb? Valami kiságyhoz 3 izé kiegészítő 30e. A kiságy 200e

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 11:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Leginkább a sznobizmus miatt. Persze minőségi cuccok, de azért nem ennyire. Szóval olyan Apple effekt, fizetsz a tárgyért, a márkáért, és az életérzésért, hogy megteheted.
2013. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen a stokke cuccok nagyon jók.
2013. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Jók a stokke cucok, de más márkák is vannak ugyanolyan jók. Mi kaptuk a stokke babakocsinkat és ciki lett volna elajándékozni, vagy eladni, így itt áll. Néha használjuk, de a quinnynket szétnyúzzuk. Pedig ötödannyiba került.


A stokke tipikus példa a magamutogatásra, sznobizmus kifejezésére.


Pl. egy asztalossal csináltatott, no name kiságy, bölcső nekem értékesebb. Kézzel megmunkált, faragott. Kinek mi számít...

2013. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az ár-érték aránya nem reális és ezt most finoman fogalmaztam. A kérdésre a válasz: azért, mert Stokke.:)

És nem jobb annyival.

2013. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem a babakocsi ad olyat, amit más márka nem, de a többi terméket nem tudnám megindokolni, hogy miért jobb. Kinézetre tetszik, meg praktikus, de azért nem olyan nagy szám máshoz képest, mint a babakocsijukban az, hogy pl. magasan utazik a baba benne stb. A többi stokke termék számomra nem nyújt annyi extrát. Pl. a tányér alátét 13 ezer, jó szép, meg vastag és nem csúszkál, nem tudja csak úgy lesodorni egy hadonászó baba, na de azért mi 13 ezer? Vagy egy polár pléden mi 13 ezer azon kívül, hogy stokke? Persze egy 500 forintos azért nem olyan, mint egy 4-5 ezer forintos anyagra, színtartásra stb. de 13 ezer? Annyiért már be kéne takarj a gyereket magától.
2013. szept. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

13 ezer forint az kb 60 dollár.

Nem az ár sok, egy puha, finom, megtervezett takaróért, hanem Magyarországon borzasztóan alacsonyok a keresetek, hogy a családok ilyet megengedhessenek maguknak.

A Stokke jó babakocsi, jó masszív, nekem is tetszik, hogy a gyerek magasan van benne, van kontaktus, szerintem nagoyn jó kocsi, terepen is kiváló mert egy monstrum 12 kiló a súlya, de mégsem 16 kiló.

Könnyen összecsukható.

Ést tényleg szép. Én pl. azt nem értem, hogy lehet, fekete, meg sötétkék babakocsikat megtűrni...Én rosszul lennék tőle.


De!: ha az utolsó filléredet adnád ki érte, inkább ne tedd...Vannak ugyanolyan szép, és dizájnos babakocsik 3-ad áron is.

Pl: Sola nagyon könnyen tolható, rengeteg, színben, pöttyökben, csíkokban kapható a Mamas and Papasnál.

2013. szept. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Dollárban fizetnek, tudom mennyi, de puha megtervezett takaró féláron is van, ami ugyanolyan dizájnos és jó.


Kocsi nincs az tény, de ez egyéb szir-szarok csak túl vannak árazva. A pelenkázó meg a babaágy is olyan, mint amiket itthon a 80-as években árultak, értem én, hogy fa, meg lehet a magasságot állítani, de 200 ezerért ez akkor is kevés. A kocsi tényleg olyan, hogy nyújt olyat, mint más nem, így indokolt az árkülönbség, de a többi nem olyan.

2013. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Alapvetően drága a Stokke, de norvég cég, és Norvégia igen gazdag ország más fizetésekkel, és alapvetően az amerikai és angol piacot célozták meg, az, hogy Mo-n is eladnak pár babakocsit, az nem hiszem hogy sokat lendít a cég éves bevételén...

Az ágy nekem egyáltalán nem tetszik, mert kör alakú...

Kalitkában is betiltották a kör alakút, én szerintem idióta formája van.

A szék az jó, de nagyon drága 53 az alapára és ahhoz kell venni a bébitartót, meg a kisgyerek ülőkét amikor már üln tud, szóval kb egy 100 forintot lehet rá számolni.

Nekem egyébként ez a termékük sem tetszik...:)

2013. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

És én ezt a szobizmus szót nem kedvelem, azért mert vannak akiknek nem tellik rá.

Én pl: rosszul lennék naponta ránézni egy fekete, sötétkék, világoskék, kopottas babakocsira.

Ennyi erővel a BMW, a Volkswagen, egy Mercedes is sznobizmus.

Fordítsuk meg, és inkább ennyivel érnek kevesebbet akik nem engedhetik meg maguknak?!

Miért csak azt lehet verbálisan megbántani, aki ad egy drága babakocsira?!

2013. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én írtam a sznobizmust. Akikkel én találkoztam, azoknál erre ment ki. Nem egy, kettő, hanem sok családnál. A legtöbb család meg sem nézte a kínálatot, fültanúja voltam sok beszélgetésnek. A kinézetre mentek, ill. hogy idézem "milyen menő", vagy hogy "ciki lenne más milyet" venni.


Egyébként én pl. nem beszéltem az olcsó kocsikról. Kimondottan a Stokke márka volt a kérdés. Egy olyan márka, amit messziről, több méterről fel lehet ismerni, hogy Stokke, vajon miért? :)


Senki nem mondta, hogy aki nem szereti a Stokket, az csakis olcsóbb kategóriájú kocsival jár. Szó sincs erről. Azt is írtam, hogy jó minőségű, de van jobb is. :)

2013. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!