Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Miért döntöttetek hogy egy...

Miért döntöttetek hogy egy külön/ közös szobában alszotok a kicsivel? Illetve meddig volt közös a szoba, ha közös volt?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Elsö lányomnál külön akartam altatni, de mikor haza hoztuk, egy gurulos bölcsöbe került, és mikor lefeküdtem, mint a korházban mellettem aludt a bölcsöben. ìgy ha szoptatni kellett, ott volt rögtön, nem kellett babafigyelö(ami ugye elektronikus kötyö a gyerek mellett).

Majd 3 hósan átaludta az éjszakákat, így átkerült a szobájába.


Második lányomnál már igy csináltuk, hogy elsö 3 hónapra a szobánkb raktuk, ö is akkor aludta át az éjszakát és ment a szobájába.


Èn legjobban az ágymellé tehetö ágyat ajánlom, mert ott még az ágybol sem kikellned, szoptatni, de mikor elalszik, csak át guritod a helyére.

2015. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
még egy szobában vagyunk, de a külön szoba azért fontos, mert pszichikailag úgy fejlődik egészségesen(sérült felnőtteknél szoktak olyat kérdezni pszichológusok, szoptatta e az anyja, volt e külön szobája..)valamint lesz magán szférája, könnyebben megy talán az önállósodás, önálló elalvás, inkább a gyerek érdeke.
2015. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Első pillanattól a saját szobájában alszik.

Úgy gondoltam mindkettőnknek könnyebb ha már az elején így szokjuk meg.

Sosem volt gond megtenni azt a pár lépést a másik szobáig, ha felkelt éjszaka, és ehhez nem kellett bébiőr sem, hisz minden mozdulatát hallom a másik szobában, légzésfigyelője meg így is úgy is van.

És egy idő után a férjem sem kelt föl arra, hogy én átmentem a másik szobába, míg ha ott mellette matatok úgyis fölkelne, de minek.

2015. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A mi fejünkben meg sem fordult a külön szoba míg picike. Imádtuk, hogy ott van, hallottuk ahogy szuszog. Nem a mi ágyunk mellett volt a kiságya de velünk volt. Utána 3 hós korától pedig nagyon sokszor közöttünk aludt fél éjszaka. Mivel sűrűn kelt éjjel (6 hós) koráig, nagyon fáradt voltam. Ideális volt, és mindháromunknak jó volt, hogy köztünk volt. Kb. 1 éves koráig aludt velünk egy ágyban. Simán aludt utána az ágyában, nem volt gond. Majd 2,5 évesen kapott rendes nagy ágyat, megcsináltuk a szobáját (kiköltöztünk mi a másik szobába). Első perctől kezdve imádta, nem volt gond belőle, hogy egyedül alszik. Bár nekem az sem volt gond, hogy 5 éves koráig el kellet altatnom, mert nem akart egyedül elaludni.
2015. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
2015. márc. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem döntés kérdése volt, úgy alakult hogy velünk volt:) 3oldalú rácsoságyban aludt az ágyunk mellett. Szerintem ennél jobb megoldás nincs! Akárki akármit mond :) ahogy fejlödött, nagyobb,'önállóbb' lett úgy került külön kiságyba majd saját szobába. Nekem rosszabb volt mint neki:) ha újra kezdenénk is így csinálnám
2015. márc. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nálunk 5 hetes koráig aludt velünk egy szobában. Utána került át az ő kis birodalmába, külön szobájába. Sokat alvó baba volt, nyugodtabban tudott pihenni, aludni egy külön szobába. Nálunk is nekem volt nehezebb. :)
2015. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

azért költözött külön szobába mert a szülei szeretnek sexelni.bár fingja sincs arrol,hogy mi történik és 10perc múlva elfelejti,és kisseb gondja is nagyobb annál,hogy szüleivel foglalkozzon,de azért mégse.

kb.:8-9 hónapig volt közös szoba.illetve este néha most is az van.

2015. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!