Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogyan oldjátok meg a piszkos...

Hogyan oldjátok meg a piszkos pelenkák tárolását?

Figyelt kérdés
Nem vettünk pelenkatároló szemetest, mert úgy gondoltam, h. drága lesz a belevaló zacsi, és nem éri meg. Másfél éves kislányom és egyre inkább zavaróak a szagok, hiába ürítem rendszeresen a szemetest. Van valakinek valami tuti tippje, hogyan lehet a szagokat megszüntetni? Hova tegyem a kakis pelenkát?

2015. ápr. 2. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Hát tényleg jó a pelenkakuka és vannak utángyártott utántöltő szalagok is, azok lényegesen olcsóbbak, mint az eredeti társaik és pont ugyazat tudják.

De ha nem, akkor:

- fedős tetejű vagy jól záródó pedálos szemeteskuka

- benne naponta cserélni az alap műanyag zsákot

- van direkt kuka fertőtlenítő és illatosító spríy, valami 400 Ft a lidl W5 sajátmárkás pumpása, az is nagyon jó

- minden egyes pelenkát kölön bezacskózva teszel a kukába (péksüteményes, bevásárlós stb. egyéb háztartásban keletkező zacskók, szorosan bekötöd, csomózod)

- egyébként meg nem fűtőtest mellé teszed, nem a babaszobába- bár sajnos mindenhol büdös, úgyhogy a nagy kukába célszerű kivinni naponta párszor- nem nagy idő :)

- de úgyis gondolom midnen nap akár többször is mentek sétálni, ide-oda, akkor is ki tudod dobni a kinti kukába jövet-menet

2015. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem "ragadós" a kaki, akkor a pelusból a wc-be dobjuk, lehúzzuk. Amúgy pedig a wc-be száműztük a pelenkás szemetest, így egy szobában sem terjeng a szag. Minden másnap ürítjük.
2015. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

én soha nem tároltam a kakis pelusokat. pfujjj :)

a szemetesben szemeteszsák, ha kakis pelus volt, akkor bekötöttem, gyerek az ölembe és vittük ki a kukába...

2015. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
A pelenkákat külön zacskóba gyűjtjük és mindig összezárjuk, sosincs nyitva. Minden másnap kidobjuk a kukába.
2015. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
dm-ben lehet kapni pelenkatároló zacskót,100db 600ft. illatosított,hát valamennyit elnyom a pelusszagból. külön bezacskózzuk, úgy dobjuk fedeles pelenkatartó vödörbe,azt pedig a wcbe számüztük (emeletibe,azt kevesebbet használjuk)
2015. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
egy teljesen egyszerű műanyag szemetes van a szobába (csukódós fedelű) és hol tescos hol szemetes zsákot teszek bele. Max akkor van szaga ha már dugig van és mellette ülsz a földön. Egyébként semmit nem érezni. 800 Ft volt..
2015. ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
A pelust a konyhai szemetes mellett tartjuk külön szemetes zacskóban egy szekrényben. Semmi szagot nem érezni, csak amíg kibontjuk, hogy beletegyük az újabb piszkos pelust.
2015. ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Tescóban is lehet kapni szagosított pelenkatároló zacskót, mi abba tesszük a kakis pelenkát és úgy a kukába.
2015. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
akkor az lehet a gond, h. nem zár rendesen a szemetes. billenőfedeles a miénk.
2015. ápr. 2. 17:01
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Én is a Tescoban v. a Rossmannban veszek pelenkagyüjtő zacsit. Illatosítottak, abba teszem a pelusokat, kakis bele a zacsiba, majd a kukába.

[link]

[link]

2015. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!