Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Szerintetek lehet a gyerekszob...

Szerintetek lehet a gyerekszoba közvetlen utcafronton a földszinten?

Figyelt kérdés
Kis családi házunk két szobás (plusz amerikai konyha). Az egyik szoba az udvarra néz, kicsi, hűvösebb, és elég sötét, ez a hálószobánk (együtt alszunk a babánkkal). A másik szoba kicsit nagyobb sokkal világosabb, melegebb, de közvetlenül az utcafrontra néz, nincs előkert sem a ház és az utca között. Azon gondolkodunk, hogy később melyik lenne alkalmasabb gyerekszobának. Én védettebbnek érzem az udvarra néző szobát, de a sötétsége miatt nem igazán jó. A másik szobában viszont úgy érezném, hogy nincs olyan biztonságban a gyerek... vagy csak túlparázom?
2015. jún. 2. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha betör valaki, nem csak az utcafronti szobát fogja kipakolni. Szerintem ezen felesleges aggódni. De ha jobban érzed magad, ha hátul van a gyerek, akkor venni kell egy erősebb égőt a lámpába és kész.
2015. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Valami olyasmi félelem van bennem, hogy mi van, ha részegek jönnek arra, és csak poénból betörik az ablakot (rácsot nem tehetünk fel, mert védett a homlokzat), illetve a betörésnél kevésbé aggaszt, hogy mit visznek el, sokkal inkább az, hogy mit csinálnak a gyerekkel, akit ott találnak a szobában..... az udvarra néző szoba azért is védettebb, mert hatalmas kertünk van, abból az irányból kevésbé valószínű ilyesmi.


Az erős lámpa meg rontja a gyerek szemét.... még üvegtéglás megoldásra gondoltam a szoba északi falára (csak oda lehetséges), de a férjem ellenzi, mert hőhidat képezne, és az amúgy is penészedésre hajlamos északi falra ez nem hiányzik. Patthelyzet szerintetek?

2015. jún. 2. 10:05
 3/7 bithorlo ***** válasza:
Fényfolyosó?
2015. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a buta kérdésért, de erről nem hallottam, hogyan kell elképzelni?
2015. jún. 2. 10:14
 5/7 A kérdező kommentje:

Közben rákerestem: ez nekem hangulatvilágításnak tűnik.....


NÁlunk a sötét szobát úgy kell elképzelni, hogy azért nem koromsötét, van teraszra (délre) néző normál méretű ablaka, csak mivel a terasz árnyékos, nem elég világos a szoba a tanuláshoz, olvasáshoz, tehát egy iskolás korú gyermeknek. A mesterséges fény téli időszakban persze máshol is elkerülhetetlen, de sajnálnám, ha télen-nyáron csak villanyfénynél tudna tanulni.


A dupla sorba rakott üvegtégla hőszigeteléséről vannak tapasztalatok esetleg?

2015. jún. 2. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Én inkább biztonsági és hangszigetelt üvegre cserélném az utcafronti ablakot, és így probléma megoldva. Egyébként ha én ki akarnék rámolni egy családi házat, aminek nagy udvara van, pont hogy az udvarról állnék neki, nem az utcafronti járdán ahol bárki észrevehet.
2015. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ is, hasznos volt.
2015. jún. 2. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!