Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mi az, amiből inkább használta...

Mi az, amiből inkább használtat vettetek, de jó minőségűt és mi az, ami lehet "gagyibb", de mindenképpen új?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy nincs arany középút :) Bizonyos dolgokra szánsz X összeget, és ebből az összegből vagy veszel egyet használtan, de az hiper-szuper márkájú és minőségű, vagy veszel egyet vadiújan, de akkor az csak egy alap cucc. Ti hogy voltatok ezzel? Pl babakocsi, kiságy? Ruhák? Inkább legyenek vadiújak, de pl a tescoból, vagy ugyanannyi pénzért minőségi Brendonos, de akkor azt már más gyerek is hordta... Ilyenekre gondolok :) Megosztanátok a tapasztalataitokat, hogy mi az ami inkább legyen használt, de tényleg jó minőségű, és mi az ami meg inkább legyen a legalapabb, de feltétlenül vadiúj?
2015. szept. 23. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Aminél nem számít, hogy új-e, az a ruha, bútor, játékok többsége.

Aminél nem alkuszom az a gyerek biztonságát szolgáló dolgok. Akkor inkább lemondok valamiről, de az legyen új és megfelelő minőségű.


Egyébként én saját tapasztalatból azt mondom, hogy ami Brendonos, az nem feltétlenül minőség.

2015. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van 3. opció is: olcsó és jó minőségű. Példa rá: a 9900 Ft-os alap fenyő kiságy ugyanúgy kiszolgálja azt az időszakot, mint a 30 ezres maci mintás márkás.


A tesco-s body-k, rugik ugyanolyan árban vannak, mint a használt next, george ruhácskák. Akkor már az új tesco-s. Az is 100 % pamut, formatartó is és nem kell órákat vadászni hozzá.

2015. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amit újonnan vettem az pl. a kiságyba való kókuszmatrac, mert ha használt ki tudja hányszor ázott át pisivel.

Ruhát, kiskádat, pelenkázólapot mind használtan vettem.

Újonnan vettem cumisüveget, textilpelenkát, kendőt is, noha kendőből tökéletes a használt is, sőt néha még jobb is, ha mér be van törve az anyag.

Babakocsink sose volt, de ha kellett volna biztosan megelégszem a használttal.

Azzal amúgy egyetértek, hogy a Brendonban kapható holmik nem feltétlen jobbak, csak drágábbak.

2015. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Brendonból semmit, sznob hely. Légzésfigyelőt, mellszívót, bölcsőt, bababútort, etetőszéket, kengurut, ruhák egy részét használtan. Kiskádat, mosdatókesztyűt, fülhőmérőt, cumisüveget, bimbóvédőt újonnan. Első lélegzetvételre.
2015. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szeretem a Brendont de nem vagyok sznob :)

Az elso gyereknel az ujra eskudtem babakocsibol,de amit jo aron vettem utaltam gagyi volt, most a masodiknal hasznaltan vettem rgy dragabbat,most is sajnalom hogy egybol nem ujonnab vettem dragabbat. Kisagyat kaptunk, kisruhakat kaptunk is,meg kerestem az akciosokat,pl tescos rucik nagyon jok....


Nem is kell olyan sok,en anno ebbe is belefutottam.

Hasznaltan kaptam mellszivot,abbol is vettem ujat most.

2015. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amibol ujat vettem: matrac a kisagyba, legzesfigyelo, autosules

Ezek mind biztonsagi dolgok.

Mellszivo, cumisuveg uj.


Hasznaltan: kisagy, pelenkazo, kad, pihenoszek, jatszoszonyeg

Ruhakat sokat kaptam baratnotol, rokontol, a tobbi uj. ( nem sok kellett pluszban)

2015. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

légzésfigyelőt kaptunk kölcsön, de ha nem kaptunk volna használtat vettem volna.

fürdőkád, mellszívó, játékok, cumisüveg ezeket nem venném meg használtan. babakocsiból újat vettünk és nem méregdrágát (lengyel babakocsi célnak megfelel a gyerekek szeretnek benne 50000 ft volt) ruha az olyan ha akciós akkor érdemes az újat megvenni. mi általában c&a ban tescoban és a brendoban veszek ruhát. de ha találok nagyon szép állapotban akkor megveszem a használtat is. most a nagyobb fiamat kb 20.000ből felöltöztettem teljesen új ruhatár kellet mert akkorát nőtt. ebben vannak új és használt ruhák is.

én próbálok mindig olcsón kijönni.

a gyerekeim még az én kiságyamban alszanak :)

2015. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elektronikai cikkeket csak újat. Barátnőmék használt légzésfigyelője össze-vissza sípolt néha. Reklamálni senkinél nem tudtak. Mondjuk mi más elektronikai cuccból is újat veszünk.

Matrac, bútor, pelenkázóalátét, textilpelus is új. Ruhát viszont felesben, de inkább használtat, főleg az első pár hónapra. Cumisüvegből is újat. Mellszívót azért nem újat vettem, mert a barátnőm előttem szült két hónappal, de nem volt teje, így alig használat, azt megvettem.

Babakocsit használtan vettük, igaz így is 100 ezer volt, viszont most várjuk a tesót, és még mindig mintha új lenne, tökéletes állapotú.

Brendonban megmondom őszintén ruhát nem vettem. Illetve az első gyereknél egy párat, és meg is bántam. Volt olyan rugi, amit két hétig tudtam ráadni és 4000 ezer forint volt, és minőségben semmivel sem volt jobb,mint a F&F-es vagy a H&M-es, vagy a jó állapotú turis Next-es ruhák.

Amikor megtanult járni, akkor természetesen új cipőt kapott, abból azóta is újat veszek neki mindig, hogy a saját lábformája szerint alakuljon. Viszont pl. hótaposót kaptunk, az jó volt, mert olyan sokszor nem volt a lábán.

2015. szept. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Légzésfigyelőt nem vettem volna újat, tökéletesen megfelel a használt, és töredékáron lehet teljesen jól funkcionálót kapni.


Kisruhákat, amiket rövid ideig hord, kaptunk újat, de azokat pl. szintén használtan vettem volna. Ha újat veszek, akkor is azzal kezdem, hogy kimosom még a sajátomat is , babaruháknál + vasalás.


Babakádból is előbb vettem volna használtat, ha találok olyan összecsukhatót éppen olcsón, amit kerestem, így már majdnem úgy volt, hogy inkább egy új olcsó, de aztán ezt sem kell végül beszereznünk.


Alapvetően ami jól tisztítható, az szerintem minden mehet használtan.

Még az elektromos mellszívóval voltam úgy, hogy abból konkrétan kinéztem egyet tapasztalatok alapján, és az egyik legdrágább, na annál akkor inkább használtat vettem volna, és amit nem tudok sterilizálni, azokat az alkatrészeket lecseréltem volna.


A kisebb értékű dolgokat, pl. cumi, vagy rágóka, azoknál jobban esik a tudat, hogy újak, a textilpelenkánál szintén.

2015. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a Brendon nem minőség. Alsóneműt mindig újat veszek,általában Next vagy Palomino,de a harisnya mindig H&M. Kabát eddig mindig OshKosh volt /idén Next/.Ajánlom a Ruhafalva cuccokat ,szerintem nagyon megéri tőlük vásárolni,szinte minden új,v. újszerű.
2015. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!