Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ezekben a nehéz...

Anyukák! Ezekben a nehéz időkben hogyan vásároltok tudatosan, mi az amin spóroltok és mi az amit mindenképpen megvesztek, miből újat, miből használtat is akár, ragaszkodtok márkákhoz?

Figyelt kérdés

Értem ezt:a család étkezése,tisztálkodási,takarítási szerek,cipő,ruha,autóval járás,szórakozás.


MI az amikről lemondtatok ,pedig pár évvel ezelőtt még megszokottan megvettétek magatoknak,a családotoknak ?



2012. aug. 16. 16:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Hú mi nagyon sok mindenről leszoktunk :(


Viszont amiből nem veszek használtat az a fehérnemű, a cipő, ágynemű ilyenek. Autóval járás... hát csak ha nagyon fontos és távoli. Szórakozás az évente 1 hét nyaralás amire egész évben gyüjtögetjük a rávalót... ruha sajnos egyre több a turis és a kínai, mindenkinek van 1-2 öltözet rendes drága ruhája ha valahol meg kell jelenni ne koldusként nézzünk ki.

2012. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Ennivalót piacon veszek-olcsóbb és jó minűségű (ezen nem szoktam úgy spórolni, mert fontos hogy tudjam hogy mit eszünk). Tojást faluról hozzuk (30/db), autóval csak akkor járunk, ha messzire megyünk. Fehérnemű, törülköző, ágynemű, cipő-ebből újat és a cipőn nem spórolok. Kozmetikushoz vidékre járok, fodrászhoz nem járok, csak évente vágatok a hajamból, mert hosszú. Magamnak melírozom 3havonta. Ruhát nem tudom mikor vettem magamnak :) De amikor vettem azt is vidéken. Mpziba még nem tudtunk elmenni. A szórakozás kimerül abban, hogy barátokat fogadunk magunknál, vagy elmegyünk kirándulni. Vegyszereket akcióban veszem, piperéket meg az ázsiában.
2012. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Pár éve még amikor az első gyerekünk volt csak meg:bármikor vehettem magamnak újságokat,gondoltunk egyet és mentünk le a Balatonra,gyakran jártunk Plázázni,ettünk is ott,étterembe is jártunk havonta 1-2 X.

Egy csomó kacatot vettünk a gyereknek többezerért játékokat,hozzá is volt szokva,hogy ha mentünk vásárolni,akkor ő kapott pár ezerért játékot és ezt akár heti több alkalommal.

Szép,új ruhákban tudtam járatni,nekem is volt pár normális ruhám és a páromnak is,az autóhoz hozzá voltunk nőve,mindekettőnknek külön autó.


Sorolhatnám...


Mára viszont...a férjem jó pár hónapja munkanélküli lett és megtapasztaltam milyen az amikor minden fillér számít,ma éppen sírtam egyet,mert gyönyörű ruhákat láttam a C&A-ban és nem vehetem meg mostanában a gyerekeknek,régebben pedig ez nem okozott nehézséget,a Hágá-ban sem találtam amire éppen szükség lenne,mert nagyon lestrapált már a kínálat,elvittek minden jót,50 %-os minden.

Én 8 órában dolgozom,de a férjemnek rendszertelenek a bevételei .


Sosem hittem,hogy ilyen helyzetbe kerülhetek valaha,nagyon nehéz sorban lemondani a megszokott dolgokról,befizetem a számlákat és csak a legszükségesebb dolgokra költök(étkezés,tisztálkodás ). :-(


Reménykedem,hogy lesz ez még jobb is és nem is nekem,hanem legalább a gyerekeknek tudjak megadni minden lényegeset legalább .

2012. aug. 16. 16:29
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam két éves, egyetlen gyerek, én a következőkön spórolok:


-ruha: minden szezonban veszek neki 2-3 jobb minőségű felsőt és nadrágot, ha olyan helyre megyünk, ahol illik szépen felöltözni. Az otthonra és a játszótérre vagy turkálok neki, vagy az unokatestvérétől örökölt ruhákat adom rá. Nem jár rongyokban, mert a turkálóban bizony szép dolgokat lehet kifogni pl: 300 Ft-ért olyan farmerdzsekit turkáltam, amitől anyósom, és anyukám, férjem, mindenki akinek mutattam majd hanyatt esett, olyan csinos volt. Magunknak Hádából vagy kínai boltból vásárolunk, vagy szezon végi leértékeléseken, mert mi már úgyse nőjük ki. Kicsi gyereknek nem biztos, hogy okos ötlet több tízezret költeni a ruháira, mert pillanatok alatt kinövi, még mielőtt rendesen összepiszkolta volna, legalább egyszer.


- tisztítószereket vagy a piacon, vagy az egy eurós boltban veszem, Mindig azt választom, aminek a jó minősége mellett az egységára a leggazdaságosabb.


-cipő: a kisfiunknak ezen nem spórolunk, mert neki még fejlődik a lába, de magunknak, vagy leértékelésen, vagy kínai boltban veszem.


-autó: kalkuláltunk, és mivel nekem nincs bérletem, mert nem érdemes venni, ugyanis, nem használomki, ezért mindig annak függvényében választjuk meg, hogy mivel megyünk, hogyan olcsóbb. Vagy BKV, vagy autó, mert ha több alkalommal kell átszállni, előfordul, hogy gazdaságosabb autóval mennünk, mert a benzin közel sem kerül annyiba, mint nekem a vonaljegy, pedig tömbjegyet szoktam venni.

-fodrász: egy ismerős anyuka vágja a fiam haját és az enyémet is. Kettőnké együtt borravalóval együtt cirka 1500 max 2000 Ft


-szórakozás: vagy ingyenes programokat választunk, vagy olyat, ahol elfogadják a férjem SZÉP kártyáját


- kisfiam mikor pelusos volt patikában MKB kártyára vettük a peluts, és a positörlőt. Igaz kicsit drágább volt, mint boltban, de nem a készpénz állományunkat terhelte, amiből pl: ennivalót vásárolok. Most minden gyógyszere, vitaminja, kozmetikumai az MKB kártyán lévő pénzből kerülnek kifizetésre

víz- Ha úgy alkul férjem megfürdik a kisfiunk után, ha nem, akkor mi ketten együtt zuhanyzunk. Mosni fele vízzel, takarékos programon mosok.


-ennivaló: piacra járok, mert ott nagyobb eséllyel találok olcsóbb, jobb minőségű alapanyagokat, boltban azokat veszem, amik jó áron vannak. Főzni kétnaponta főzök akkor egyszerre két napi adagot készítek el, így lehet spórolni a gázzal, idővel, mosogatással.


Miről mondtunk le:

könyvmániásak vagyunk a férjemmel, bár antik áruházból rendeltünk, de havi rendszerességgel több ezer Ft értékben. Most ritkábban vásárolunk könyvet magunknak, inkább a fiunk könyvtárát bővítjük


kozmetikum: én régen sokfajta kozmetikumot használtam a hajamra és a bőrömre, nem is túl olcsóakat, de akkor nem okozott gondot, most csak a legszükségesebbeket veszem. pl: babatestápolót használunk, azt patikában veszem MKB kártyára

2012. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%
Amiből mindenképpen újat vettem, az az autóba gyerekülés, cipő, cumisüveg (most hirtelen más nem jut eszembe). Amin spórolunk: ruha, játék - sokat kaptam kölcsön és a nagyszülők, rokon sokat vettek, így én erre nem költök sokat, Nem spórolok az ételen, kisfiam imádja a lazacot, így azt mindig megveszem neki, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt veszek, mert inkább erre költök mint orvosságra. Viszont nem szoktunk édességet, nasikat venni. Babakocsiját használtan vettem, azon nagyon sokat spóroltunk.
2012. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. még egy dolog eszembe jutott, amin rengeteget spórolok. Tisztítószerek, ecetet, szódabikarbónát, mosószódát és mosódiót használok. Vettem pár mikroszálas rongyot, így ablakhoz sem kell semmilyen vegyszer, de még víz sem nagyon.
2012. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"kozmetikum: én régen sokfajta kozmetikumot használtam a hajamra és a bőrömre, nem is túl olcsóakat, de akkor nem okozott gondot, most csak a legszükségesebbeket veszem. pl: babatestápolót használunk, azt patikában veszem MKB kártyára"


:-D

Na igen a kozmetikumok,régebben be voltak spájzolva a márkás kozmetikumjaim a szekrényemben,hónapokra előre felhalmoztam mindenféle túsfürdőket,arckrémeket,parfümöket stb. .


Most amikor már majdnem elfogy a család által közösen használt Babatusfürdő akkor veszünk egy újat,a gyerekeknek könnymentes sampon,nekünk a férjemmel az olcsó DM-es is megteszi,szó sincsen már felhalmozásról.

2012. aug. 16. 16:45
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A babámnak a liberopontokból veszem a sampont, meg a tusfürdőt.

Amiről lemondtam a könyvvásárlás. Inkább kértem a családtól egy ebookot és letöltöm ingyen a könyveket rá :) Ezen rengeteget spóroltam.

A vidéki kozmetikust és ruhavásárlást azért írtam mert féláron van. Pl.arckezelés: 2500, farmernadrág:2200. Így mégsem turis, de olcsó

2.voltam

2012. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Csak olvaslak benneteket és mintha magamat olvasnám... úgyhogy nem is írom le...

annyira szomorú, hogy pár év alatt mennyire le kellett adni az igényeket... elképesztő...

2012. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

-pelus popsitörlő babakozmetikumok -- olcsó nagy kiszerelés gyógyszertári

-tusfürdő sampon stb... -- teljesen jó a DM saját márka fele annyi mint a márkás

-takarító szerek -- ha ugyan az a hatóanyag akkor nem veszem meg a domesztos mikor a tescos fele annyi

-világítás -- kicsit húzós az ára de a led lámpák szinte semmit nem fogyasztanak és ha nem vagyok ott lekapcsolom a villanyt kb 20% kevesebb a villanyszámla .-)

-lecseréltem a mosogépet 5-ről 8 kg-osra ugyan annyi idő alatt moss ki és még kevesebbet használ vízben de több ruhát tudok bele tenni

-mosópor helyett mosódió -- kb 10-ed annyiba kerül

-autó -- csak ha tényleg szükséges

-kaja -- körbenézek mi hol olcsóbb akciós ha olyan akkor sokat és lefagyasztom, befőzők/savanyítok sok mindent télre mikor drága vagy fagyóba megy

-nasi üdcsi -- nincs inkább gyümi és müzli ha inni kell akkor víz

-ruha -- jó a turis kivéve cipő fehérnemű

-szórakozás -- olcsóbb strand mozi helyett dvd házi fagyi ingyenes programok stb...

-nyaralás -- szerencsére nagycsaládosként van lehetőség a balatoni nyaralóban 1 hetet nyaralni és a gyerekeknek a Miskolci házban 1 hét gyerek tábor + iskolai táborok


túlkép nem sokban különbözik attól ami 5 éve volt akkor is figyeltem h azért jusson egy kicsi mindenre

2012. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!