Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Járássegítőt kapott a kisfiam...

Járássegítőt kapott a kisfiam karácsonyra. Hogy értessem meg h felesleges?

Figyelt kérdés

Egyik nagyszülőtől azt kapta. A kisfiam 7.5hónapos áll a kiságyba.

Szerintem pénzkidobás volt, pl én sose vettem volna meg mert nem látom értelmét és ahogy utána olvastam valóban. Azt szeretnèm ha magától tanulná meg ezeket nem ilyenek segítségével. Általába ez a nagyi vigyáz rá akitől kapta így nem tudom se elajándékozni se eladni.

Hogy értessem meg vele h semmi haszna? 12000 ft- ot kiadott érte.


2015. dec. 27. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
már megvette, mindegy már. nem kell neki mondani semmit. annyit mondasz hogy köszönöm, és nem használod ha nem akarod. de nem értem mi bajod van vele, miért nem akarod hogy használja?
2015. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Ne húzd a szád, jót akartak.

A te döntésed, hogy hasunálja vagy sem,mond meg neki, hogy nem szeretnéd.

Kislányom járássegítővel 7 hónaposan ment, 11 hónaposan meg önállóan. Jelentem, a lábai nem görbülnek sehova.


Mondgatod azt neki, higy később szeretnéd Ga használbá, mondjuk 1-2 hónap múlva.

2015. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na, telefonnal bem erősségem az írás! :D Jól felcseréltem a betűket
2015. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

ha megtanult járni és csak akkor használjátok, az is hatalmas öröm úgy is a gyermeknek :)

mert alig hogy elkezdtek önállóan járni, a legjobb játék hogy húz maga után valamit, vagy tol maga előtt, azaz hogy "hatalma" lett :)

2015. dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván jót akart, de nem sikerült jót vennie. Persze, hogy nem sikerült, én se tudnám, melyik csapágyat vegyem a boltban. Ezért kellett volna tőletek segítséget kérnie.


Szerintem tisztázni lenne érdemes más most, hogy a szülőket megkérdezzük, mire van szüksége a gyereknek, mit elleneznek, stb. stb. és akkor olyat veszünk a kicsinek, esetleg beleadunk pénzt nagyszülőként nagy ajándékba.


Most már csak azt tudod tenni, hogy tényleg akkor tologatja azt a játékot, amikor már tud járni.

2015. dec. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
4-es jót ír. Ha rákérdeznek, mondd, hogy majd ha megtanult járni, akkor megkapja, addig meg tedd el. Ha kérdezik, hogy miért, mondd, hogy azt szeretnéd, hogy önállóan, a saját tempójában tanuljon meg járni. Ha ez nem elég nekik, nem kell magyarázkodni, elég egy ,,így döntöttünk" is. Van ilyen, hogy egy ajándék nem jön be, nyugodtan vállald fel a véleményed, elvégre te vagy az anyja, mégcsak megindokolnod sem kell, de azért egy kedves határozott választ kaphatnak, ha megkérdezik:)
2015. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aHermann ***** válasza:
59%

Szia!

Ha nem akarod használni, akkor rakd el. Esetleg úgy, ahogy egy korábbi válaszoló írta, azzal, hogy ha megtanul járni majd megkapja.


Amúgy nem kell ördögtől való dolognak tartani, nálunk mindegyik gyerkőc szerette/szereti. Egyiknek sem ferde lába.


Még a legnagyobbnak vettük, aki először csak a gombokat nyomogatta. Igazából akkor kezdték el mindannyian használni, amikor bútorok mellett már biztosan lépegettek. Tényleg látszott/látszik az arcukon a boldogság, hogy "én már ezt is tudom". Most már leginkább a legkisebb használja (1 éves), ügyesen tolja, és sokat segített neki az önálló elindulásban (nem hiányzott a járássegítő előtt sem sok), mert segített az egyensúly megtalálásában. Mivel tolni kell, előre kell dőlni, ami kell a járáshoz.

Hasznosabb, mintha hátulról járatják a gyereket, mert akkor még esni se tanul meg (enyhén hátra dől keze feje felett). Előre esünk, kéz le...

2015. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem a ferde láb a baj vele, nyilván nem lesz ferde. Az a gond, hogy soha nem szabad egy gyereket olyan helyzetbe hozni, amire még nem képes, mert az idegrendszere nem érett rá. Nem csak az izomzatnak kell megérnie egy-egy új mozgásra, hanem az idegrendszernek is.

Örüljön aki nem találkozott a témakörrel sosem, de tényleg hatalmas károkat is tud okozni egy-egy ilyen eszköz.


Én nem használnám, a fent leírtak miatt. De tényleg azt kell mondani, hogy ha már tud járni, akkor megkapja.

2015. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk előre megmondani, melyik kisgyerek idegrendszeri éréséhez hiányoznak majd azok a négykézláb meg hason csúszva töltött hetek, amik a járás segítő csodaszerkentyű miatt maradnak ki az életéből. Sokan, akiket ölben tartva nevelnek, mert pl. nincs helyük vagy nem merik letenni a kisbabát a padlóra később gond nélkül veszik az akadályokat. De az ilyen-olyan idegrendszeri éretlenség korrekciójához mégiscsak az elemi nagymozgásokat használjuk (kúszás, mászás, gurulás...), ebből pedig elég könnyű arra a következtetésre jutni, hogy helyes dolog ha a kicsik minél többet végzik ezeket ezeket a mozgásokat.
2016. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jajjj ezt a dramat... persze , eroltetni semmit nem szabad, de az en gyerekem magatol kapaszkodott fel es kezdte el tolni, egyszeruen ott volt a babaszobaban, o meg felfedezte. Vettem volna el tole? 6 honaposan mar allt a kanape mellett, 8 honaposan szaladt a jarassegitovel, es 1 evesen mar egyedul ment mindenhol, sokszor babakocsi nelkul setaltunk mar. Semmi baja a gyereknek, a doki is megmondta h o egy extrem fejlodesu baba, es nincs ertelme visszatartani ha magatol csinalja a dolgokat.
2019. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!