Hogyan tervezitek meg a gyerekszobát? Hosszútávra vagy pár évente cserélve?

Figyelt kérdés

Most kezdjük majd a babaszobát megcsinálni,de tanácstalan vagyok.

Ti hogyan rendezitek be?Normál nagy bútorokkal ami később akár iskolás korig is használható vagy csak babaszoba lesz amit 2-3év múlva le kell cserélni.

Kiságyat én nem átalakíthatósat szeretnék.

Színek terén mennyire mentek gyereszobára? Mesefigurák gedtése,élénk színek vagy a fal visszafogott de a kiegészítők színesek? Igazából nekem mindkettő variáció tetszik.Bár a csicsas túl színes es zsúfolt szobák nem tetszenek.Ráadásul elég nagy szobát kell berendeznünk ami kicsit megnehezíti.


2016. márc. 26. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Hát, mi pár évre terveztünk. Verdák tapéta,verdák ágy,a szekrényére micimackó és barátai vannak felragasztva. Verdák lámpa,verdák függöny. Mondjuk 3 éve így áll,még 2-3 év és teljes csere.
2016. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A festés úgy lett megcsinálva, hogy nagyobb gyereknek is jó. A bútorok is elméletileg jók lennének kisiskolás koráig, maximum a fogantyúkat kellene lecserélni, vagy még azt sem.

De vettünk nemrég egy emeletes ágyat, ami nagy helyet foglal. Alul nem ágy van, csak fetrengős rész. Emiatt át kell remdezni a szobáját, de a mostani bútort a szobán belül máshova nem tudjuk áttenni. Most 5,5 éves, nyárra tervezem az átrendezést. De akkor már úgy, hogy megveszem az íróasztalt is pl. Szóval úgy csinálom, hogy iskolás korában is megfeleljen neki.

2016. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én bútorból kombi kiságyat vettem ami később ifjúsági ágy lesz, valamint egy nagy sarokszekrényünk lesz. A falat alul mosható festékkel festjük majd le, felül fehér lesz, ott lesz Bambi vagy Vuk, attól függ, fiú vagy lány lesz.
2016. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Mi nem kifejezetten babaszobát csináltunk. Funkciójában persze az, de könnyen átalakíthatóra terveztük.


3 fal világos szürkéskék színt kapott, 1 hosszú fal fehér maradt. Utóbbira szögeltük fel az öt képet, mindegyiken egy disney figura, amit én rajzoltam.

1 kiságy van bent, 1 sárga-fehér fotel, 2 normális komód, 1 puha törtfehér szőnyeg és 1 kék-sárga pöttyös függöny.

Nem vettünk semmilyen bababútort (kiságyat leszámítva), nincs mintásra festve a fal, nincsen autósszőnyeg. A pelenkázó az babaágyra felrakható, nincs külön pelenkázó szekrény.


Tehát egy teljesen egyszerű, normális, szép, hangulatos szobát csináltunk, amit bármikor át tudnánk rendezni dolgozószobává, vendégszobává..gyakorlatilag kivesszük a kiságyat, lecseréljük a képeket és soha senki meg nem mondaná, hogy ez babaszoba volt.

2016. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk az alap nem néz ki babaszobának. A kiságyon kívül semmi kifejezetten babás nincs benne. Ha leveszem a pelenkázólapot a komódról és lecserélem az ágyat, akár felnőtt koráig is tökéletes lenne a szoba. Nyilván később kellene íróasztal, de addig nem maradunk ebben a lakásban, mert sajnos a kistesó már nem férne el. A képek a polcon családi képek, a legnagyobb dekoráció a baba neve a falon, de azt egy mozdulat leszedni.

Semmi sem mesefigurás. A falak fehérek és szürkék, a függöny fehér, a szőnyeg, az ágynemű, a pelenkázólap, a képkeretek és a név pedig rózsaszínűek.

2016. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!