Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Nálatok van külön szennyestart...

Nálatok van külön szennyestartó, kuka a babaszobában? +1, mikor vettétek meg ezeket (pelenka, popsitörlő)

Figyelt kérdés

Szennyestartó csak a baba ruháinak, eleinte úgyis külön fogom mosni, gondoltam egyszerűbb, ha külön gyűjtöm, nem kell újraválogatni a szennyest.

Kuka meg a pelenkának, popsitörlőnek. Kell spéci pelenkakuka, vagy a sima is jó? gondoltam esetleg minden pelust bezacskózni, úgy a kukába, akkor nem lesz szaga és elég 1x levinni naponta. Panellakás amúgy


+1 Mikor vettétek meg a babaápoláshoz a dolgokat, mint pl. pelenka, popsitörlő, sampon-fürdető stb. Mi az, ami még ilyen, és kelleni fog, és miből mennyit célszerű venni?


Első baba, kicsit tanácstalan vagyok, nem akarok feleslegesen bevásárolni. A pénz annyira nem lényeg, persze nem ész nélkül, de ha valami kell, akkor kell.


2016. júl. 20. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Van külön szennyesláda + kuka is természetesen.

Nem tudom pontosan mikor vettük meg a p.törlőt és pelenkát de azt tudom, hogy 36.hétre már minden össze volt pakolva nekünk.

Sampon, fürdető, popsikrémet nem vettünk mert azt az orvos írta receptre.

Illetve de egy naturland-os popsikrémet vettünk be a kórházba.

19hós baba anyuja..

2016. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Szennyestartó nem volt külön,feleslegesnek tartottam.

Kuka van a pelenkázó mellett, naponta 1-2x mindig levisszük, ugyis megyünk le sétálni. Egy sima müa billenőtetejű kuka, sosem volt büdös a szobájában.

36. Héttől voltam itthon, a babaápolási cuccokat csak akkor vettem meg.

2016. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Szia! :) Én babóm most lesz 6 hetes, első baba tehát nálam is ez volt a helyzet :) Leírom én hogy csinálom.

Szennyes tartó nincs külön, babó ruháját minden este kimosom kézzel a fürdővizébe, ha napközbe lenne csere akkor is utána, így nem gyűlik fel, a baba saját vize meg úgyis fincsi baba illatú :) Pelenka kuka sincs, összehúzható zacsikat vettem, abba gyűjtöm, nap végén meg nagy kuka. Ennyi idő alatt nem bűzölgi be a szobát, max ha nagyon játékos a pelus akkor azt egy külön zacsiba rakom. De amúgy, ha szeretnél kukát egy sima is jó, úgyse hagyja az ember rohadni egy hétig a pelusokat... :D Baba ápolásos cuccokat én 38 hetesen vettem, fürdetőt-sampont azt nem, gyógyszertárit használtunk az elején,mert pötyis lett valamitől.. :/ Most vettünk fürdetőt, nagy 1 literes, minden mentes, elég egy mert nagyon kevés kell belőle. :) Sampon szintén nem kell külön,szerintem, a vizével átmosod a fejecskéjét és kész.. :)

Remélem tudtam segíteni, ha van valami kérdésed írj nyugodtan! :)

2016. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Szennyestarto van, szovet, kek feher csikos, illik a szobajaba, ami tengeres hangulatu :) Olyan mintha egy diszlet lenne.

Kuka nincs, csak a konyhaban, oda viszem ki a pelust, ne budosodjon a szobaban. Nem lehet jo allott pisiszagban aludni.

A kakisat kulon , lebomlo pelenkazacskoba rakom eloszor.


Furdetot, pospsikremet, testapolot vettem, kb 2 honappal elotte. kulfoldon lakunk itt nincs a gyogyszertari vacak amin szaz eve nem ujitottak, es a mai napig koolajszarmazek van benne, fuj.


Pelenkabol es popsitorlobol ne vasarolj be csak 1-1 csomaggal, mert nem tudhatod, hogy jo lesz - e az adott tipus a babadnak.

2016. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Van külön szennyestartó (hálós). Kb 6 hónapig külön mostam a ruhákat, de most is ebbe gyűjtöm, hisz még a szobában fürdik a 8 hónaposom. Kuka is van, nem spéci pelenkás, hanem cuki állatfigurás billenő tetejű. 35. hétre teljesen készen volt a szoba, még a gézlap is a helyén volt a köldökcsonk ápoláshoz. Csak a receptes dolgok hiányoztak, pl mosakodókenőcs, popsikrém, bőrpuhító. Sampont viszont még egyszer se vettem, a kencés vízzel szoktam megmosni a haját.
2016. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nehogy már minden pelust külön bezacskozz, gondolj egy kicsit a környezetre is! Elég műanyag a pelenka is.
2016. júl. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Van szagtartó pelenkatárolónk a szobában. Csak én úgy csinálom, hogy hagyományos szemeteszsákot teszek bele, nem egyesével zacskózom a pelust. Így is benntartja a szagot.
2016. júl. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Második baba lesz,28hetes vagyok vele. Nem lesz külön szennyes neki,ha épp mosnom kell,nem lesz külön az övé ott hagyva,de amennyire lehet,külön lesz mosva a nagyéval. Kuka se lesz külön,panel lakás,de a ledobó ott van egy lépcső sorral lentebb,amúgy is minden nap ürítjük a kukát. Mivel apuék felajánlották,hogy ep kártyára vesznek amit kérünk bármi összegbe ,igy nekünk pelus,törlő,krémek,fürdetöke,samponok,testápolók,pelusok is vannak itthon már bőven,lázcsillapító,cumisüvegek stb is. Július közepén lett a második fele véve,júniusban az első. Kb 80ezer ft értékben a babának van minden .
2016. júl. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Nincs külön szennyestartó, a férjem mos nálunk, így ő döntötte el, neki egyszerűbb gyorsan szétválogatni.


Van külön kuka, ikeás pelenkázóra tehető szettünk van.

Pelenkakukát vettünk, nem használtuk szinte soha, most dobtuk ki a héten (6 hónapig elnéztük a lakásban).


Pelenkát 36. héten vettünk (egy zacskóval, mert három perc a dm), popsitörlőt szintén, abból egy négyes csomagot. Akkoriban azt hittük, a márkás a jó, de nemsoká rájöttünk, hogy a Pampers törlőkendő pl. kifejezetten rossz. Fürdetőt a kórházban írt fel a gyermekorvos, ott váltottuk ki hazafelé a patikában.


A saját körülményeidhez igazítsd a dolgot, én a szülés (császár) után egy héttel már simán be tudtam vásárolni és a férjem is otthon volt velem, így mi ehhez mérten nem építettünk tornyot semmiből.:)

2016. júl. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Külön szennyestartó nem volt, a gardrób szekrénye egyik fiókjában gyűjtöttük a szennyesét, amíg külön mostunk neki. Pelenkának nem volt külön kukája, a konyhai nagy kukában gyűjtöttük, azt vittük le minden nap. Nem zacskóztam be külön a pelusokat. A kaki szagot egy réteg nejlon nem tartja bent. :-)

Pelenkát, popsitörlőt 34. hét környékén vettünk. Sampont, fürdetőt, popsikrémet nem vettünk, azt írt fel a gyerekorvos, és azt használtuk. Én az elején mindenből maximum egy csomaggal vennénk, hogy ki tudd tapasztalni, hogy melyik válik be. Én pl volt olyan popsitörlő, amit szívem szerint kidobtam volna az ablakon.

2016. júl. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!