Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Nálatok van külön szennyestart...

Nálatok van külön szennyestartó, kuka a babaszobában? +1, mikor vettétek meg ezeket (pelenka, popsitörlő)

Figyelt kérdés

Szennyestartó csak a baba ruháinak, eleinte úgyis külön fogom mosni, gondoltam egyszerűbb, ha külön gyűjtöm, nem kell újraválogatni a szennyest.

Kuka meg a pelenkának, popsitörlőnek. Kell spéci pelenkakuka, vagy a sima is jó? gondoltam esetleg minden pelust bezacskózni, úgy a kukába, akkor nem lesz szaga és elég 1x levinni naponta. Panellakás amúgy


+1 Mikor vettétek meg a babaápoláshoz a dolgokat, mint pl. pelenka, popsitörlő, sampon-fürdető stb. Mi az, ami még ilyen, és kelleni fog, és miből mennyit célszerű venni?


Első baba, kicsit tanácstalan vagyok, nem akarok feleslegesen bevásárolni. A pénz annyira nem lényeg, persze nem ész nélkül, de ha valami kell, akkor kell.


2016. júl. 20. 22:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%

Van külön babaruhás szennyestartó és pelenkakuka is.

Peluskukát a hozzátáplálásig tudtuk használni, onnantól nagyon büdös lett a széklete és kiraktam a használt pelust a teraszra. Egy Roba pelusos vödrünk van.

Szennyestartó: először volt egy nagyon cuki szövet, aztán olyan 3 hónapos kora körül el kezdett kifolyni a kaki a pelusból (kb 1 hónapos időintervallum volt, a csoportomban többen tapasztaltuk ezt), a szövet is kakis lett, nem volt higiénikus, így lecseréltem egy másik pelenkásvödörre.


Popsitörlő-pelus etc: én natúrkozmetikumokat vettem, a gyógyszertáriban többen van kőolajszármazék. Volt olyan babakrémem, ami tejkiütésre is bevált, annak a nevét a gyerekorvos is elkérte, mert már csak szteroid tartalmú kapható a gyógyszertárban (weleda arckrém - itt tanácsolták a gyik-en)

Pelus: nekem nagyon precíz orvosom van, az utsó uh-n nézett súlyt (grammra pontosan akkora lett a gyerek), úgy vettem pelust.

A javasoltakon kívül én még egy jojoba olajat vettem, mert hosszú hajú a lányom és koszmósodott a fejbőre.

2016. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%
Volt külön szennyestartójuk a babáknak, a pelenkázó komódban volt hely gyűjteni, amíg külön mostam rájuk. Pelenkatartó kukánk is volt. Mi emeletes lakásban élünk, nem volt opció éjszakánként lemenni a földszintre csak azért hogy kibobjam a lenti szemetesbe a pelust. A fenti fürdőben volt pelenkatárolós szemetes (Angelcare). Egy álom. Akkor ürítettük, ha megtelt. Nem olcsó a bele való zacskó, de nekem megérte. Pelenkánt vettem előre, bent voltak a gardróbban. Popsitörlőt is, azzal nem tévedheszt nagyot, ha több fajtából veszel 2-2 csomagot. Hamar elfogy és kitapasztalod, melyik tetszik. Kozmetikumot a gyógyszertárit használtuk mi is, férjem addig megvette amíg a kórházban voltunk.
2016. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
83%
Most komolyan, ezek a válaszok miért nem hasznosak? Mit kellene másképp csinálni, hogy megfeleljen a pontozóknak?
2016. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!