Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hol vettetek ágyneműt az...

Hol vettetek ágyneműt az újszülött babátoknak?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem lenne: Mindenhol a 3 részes ágyneműkhöz tartozik egy fejvédő is, de az nem ér végig az egész ágyon, csak kb. az ágy feléig, ti vettetek még valamilyen rácsvédőt is, hogy végigérjen, vagy az felesleges?
2016. szept. 6. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pesten a Bippa Kft nél

Nem vettünk másikat,nem ér végig. De oly mindegy,mert lányom is kidugta a lábát is alatta,mert én nem.húzom be a szivacshoz igy kifért neki.

2016. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Én szinte mindent a Vaterán vettem. Jóval olcsóbb, alig használt dolgok is vannak. A másik: szerintem az újszülött manód még jó sokáig nem fog körbe-körbe forgolódni az ágyban, nem szükséges elvenni előle a nézelődés lehetőségét. Azután meg már nem fér el a feje véletlenül sem a rácsok között.
2016. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Minek a 3 részes ágynemű!Kispárnát nem használ, hálózsákban alszik. A kókuszmatracra vettem több huzatot.Külön vettem fejvédőt, de elégnek tartottam az eredeti méretet.
2016. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Ha újrakezdeném, akkor nem vennék ilyen szettet. A takarót az első néhány hónapban használtuk (persze elég nagy, szóval később még előkerül), azóta hálózsákozunk (2 éves elmúlt), és kb. azzal egy időben a rácsvédőt is lecseréltem olyanra, ami teljesen körbeér.

Először textilpelenkát tettem a a baba feje alá, később viszont lapos párnát és azóta olyanokon alszik (vettem készen is, de egy barátnőm is varrt 2-3 darabot). A nyálat és izzadtságot is felfogja és szereti bedugni alá a kezét.

2016. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Brendonban
2016. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most teljesen elbizonytalanítottatok, hogy egyáltalán kell-e ágynemű. Igen, párna valóban nem kell neki, de általában minimum 2 részes egy szett (párna, paplan), ami 3 ahhoz van a fejvédő, ezért gondoltam 3 részest venni. Hát átgondolom még egyszer, lehet, hogy tényleg felesleges, és elég egy hálózsák és meleg takaró. Első baba lesz amúgy, úgyhogy nem vagyok még otthon a témában, novemberben fog érkezni, szóval már hűvös lesz.
2016. szept. 6. 15:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Durván 2 éves koráig ha betakarod, 2 perc múlva nem lesz rajta. Szóval jobb a hálózsák.

Meg a párna is tök felesleges... Fiam 3,5 éves, ő már párnán alszik, lányom 2 éves, neki nincs. Mivel hol itt van a lába, hol ott, keresztül-kasul forog éjjel, így tök felesleges a párna, úgysem fog rajta maradni. Amíg picike volt, textilpelust használtam neki, hogy arra folyjon a nyál. Utána meg semmit, egyszerűen csak a matracra raktam vízhatlan lepedőt, fölé pedig egy másik gumisat.

Rácsvédő nem ért körbe nekünk sem. Amikor meg kúszott-mászott, örökké kidugta a kezét-lábát alatta, amikor tudta, akkor már direkt is. A matrac mellől is kiszedte.

Szóval így ennyi tapasztalatból én csak rácsvédőt vennék. Meg hálózsákban altatnám, max egy jó kis melegebb takarót vennék...inkább kisplédet.

2016. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sehol, teljesen felesleges.


Rácsvédőt vettünk külön, de már azt se használjuk ill. nem is az elejétől használtuk, mert újszülöttnek nem a legjobb, elzárhatja a levegőt, növelheti a fulladás esélyét (ha valahogy belefúrja a fejét, még nem tud akaratlagosan elmozdítani). Kb. 4-6 hónap között volt csak használatban.


Takaró helyett hálózsák sokkal jobb.

2016. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a tesz-veszen vettem anno a fiamnak (takaró, lapos párna, rácsvédő, baldachin + baldachin-tartó, a fiam 7 éves most). Utálta a hálózsákot, pedig vettem 3mat is, sosem tudott aludni benne. A baldachint használtuk kb. 10 hónapos koráig, mert velünk aludt egy szobában, így nem zavarta a villanyfény, tv. A kispárnát és a takarót még az oviban is használta, az volt az ovis ágyneműje. Most a hugi használja, ő is takarva van, igaz a párnát még nem használjuk nála sem, mert még csak 1 hónapos. A baldachin neki is fel van téve (nem az a vékony átlátszó anyagú van nekünk).

A rácsvédő pedig nem a lába-keze miatt volt hasznos a fiamnál, hanem a feje miatt, mert azt igencsak oda tudta vágni forduláskor, de sosem dugta ki sem a lábát, sem a kezét.

2016. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehol! Ill. fejvédőt a rácsra, meg matracvédőt vettem a Brendonban. Mindkét fiam hálózsákot viselt születésétől fogva (téli ill. őszi gyerekek). Párnát meg alapból nem is szabad alá rakni. 4,5 éves a nagy Fiam, és még mindig párna nélkül alszik!
2016. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!