Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mi a véleményetek a babágy...

Mi a véleményetek a babágy helyéről?

Figyelt kérdés
Férjemmel első babánkat várjuk, és családon belül okozott némi nézeteltérést a babaágy elhelyezésének kérdése. Van a hálószobánk, ahova ugyan elférne egy babaágy, de a pelenkázó és többi babaholmi már nem. Viszont van egy üres szobánk, ahova beférne minden és még egy felnőttágy és 2 felnőttszekrény is van jelenleg. Én arra gondoltam, hogy ezt a szobát rendezném be babaszobának. Amíg a pici gyakran felkel, vagy beteg ott aludnék vele. Férjem 12 órázik műszakokban, így jó megoldásnak találnám, hogy ha kel 5kor reggel, akkor ne zavarja őt a baba felsírása éjszaka, amíg szoptatom a fény stb. Ő persze azt mondja hogy neki ez nem lesz probléma ha éjszaka felébredünk sokszor, de munkában nagy a felelősség rajta, nem örülnék ha kialvatlanul járna dolgozni. Rokonok akikkel 4 évesen is egy ágyban alszik a gyerek, teljesen el vannak hülve, tényleg nagyon "rideg" ez a megoldás?
2016. szept. 29. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Külön szobába és nem kell ott aludnod. Ha nagyon sír, akkor menj be hozzá, de ne vedd ki az ágyból, csak nyugtasd meg.

Sokkal rosszabb a babának is, ha a felnőttekkel egy szobában alszik.

2016. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Fiam első naptól külön szobában, külön ágyban alszik. Van a szobájában kanapé, ha nagyon kell, ott is tudok aludni.

Férjem szakács, így neki jól jött, hogy tud pihenni is.


Most 3,5 éves a fiunk, 1,5 éves kora óta leesésgátlós ágyban alszik.

Nem "rideg"tartás, ugyanúgy kötődik hozzánk, esténként úgy alszik el, hogy mellé fekszem.


De én örülök, hogy a mi ágyunk megmaradt nekünk, ahol mi bújhatunk össze. Hisz nemcsak szülők vagyunk, hanem nő és férfi, férj és feleség is...

2016. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az a véleményem, hogy egy újszülött babával minimum egy helységben kell aludni, mert bébiőr ide vagy oda, nem ugyanaz, tehát újszülöttet, sőt egy éves alattit sosem altatnék egyedül egy szobában.


Az, hogy Te mész át egy másik szobába, vagy a baba van a szülői hálóban, az meg teljesen annak a kérdése, hogy nektek hogyan felel meg. Én pl. nem aludnék szívesen külön a férjemtől, de ettől még Nálatok miért ne működhetne úgy? Hát nem vagyunk egyformák.


Nekünk három gyerekünk van, és én mindig azon a páron voltam, hogy a baba a saját kuckójában aludjon. Az első hónapokban a mózeskosár volt közvetlenül az ágyam mellett, aztán amikor abban már nem fértek el, akkor átkerültek a kiságyba, ami szintén ott volt az ágyunk közelében. (Helyi adottság is kérdés, hogy mi és hogyan fér el...)

Aztán jött a harmadik gyerek, és minden addigi elvemet feladtam. A baba közöttünk aludt, vagy inkább nem, mert beteg volt hónapokon át és 40 percnél többet nem aludt egyben. Alig éltünk, nekem már mindegy volt hogy hogyan, csak aludjunk...

Na ő az, aki most 4 éves, és rengetegszer bejön az ágyunkba. Ettől még nem gondolom, hogy érettségizni is innen megy majd... :)


Szerintem a legfontosabb ebben is a rugalmasság. Csináljátok úgy, ahogy most logikusnak tűnik, aztán ha kell, változtattok, a szobát bármikor át lehet rendezni baba mellett is, nem?


Az meg egy külön fejezet lenne, hogy a "kedves rokonokat" meg kell tanulni leszerelni.

Elsősorban a saját gondolataidból kiiktatni azt, hogy bárkinek is meg kellene felelni.

Természetesen meg lehet hallgatni a véleményeket, de nem szabad hogy lelki alapon befolyásoljanak.

Ha meg valamiben jónak tartod az ötletüket, akkor hajrá, meg lehet azt is próbálni, de ne egy kényszer legyen ez...

2016. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Először én is úgy gondoltam, hogy majd a baba a babaszobában alszik. Aztán nem volt szívem otthagyni. A saját ágyában aludt a miénk mellett, a másik szobában volt a pelenkázó, a szekrénye, a szoptatós fotelem. Nem szokott az ágyunkba, a tesója sem, akivel ugyanígy csináltuk.
2016. szept. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Harmadiknak: sajnos a férjem az éjszakai műszakok miatt sokszor nincs otthon éjszaka, így a mi különalvásunk nem kirívó eset.


Köszönöm az eddigi válaszokat! Persze alakul ez sokat, a közös ágyban alvást viszont semmiképp nem szeretném!

2016. szept. 29. 10:18
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
nem rideg ez, nagyon jó megoldásnak tűnik. (A babának,kisgyereknek a felnőtt ágyában semmi keresnivalója- ezt már ezerszer elmagyarázták a pszichológusok, hogy miért.) Amikor már éjjel nem eszik, nem kell a szobában sem aludnod -nyitva hagyod kicsit az ajtót. Az éjjeli etetések: 6 hetes kortól, mivel már ekkor meg tudja különböztetni az éjjelt a nappaltól a kicsi! éjjel nincs cirkusz, kis fény, evés, vissza az ágyába (tisztába tenni sem kell, csak ha muszáj) Nappal evés tisztázás, dajkálás játék, Énekelj neki sokat. Így szépen fejlődik, és az éjszakai evésről is hamar leszokik, amikor már elég sokat eszik egyszerre hogy 8 órát kibírjon.
2016. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

A rokonoknak semmi köze hozzá, az a lényeg, hogy nektek mi a jó.

Szerintem jó, ahogy elgondoltad, simán lehet k9ülön szobában a pici (persze légzésfigyelő+bébiőr mellett), ha etetni kell, vagy beteg stb. akkor ott is tudsz aludni és ha az egész nem válik be, még mindig visszavihetitek a babaágyat a Ti szobátokba, majd kitapasztaljátok, de hidd el, ne engedd hogy a rokonság beleszóljon, ez a Ti életetek!9

2016. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jah , én is így gondoltam, olyan szép babaszobát rendeztem be neki míg a pocakomba volt..

Aztán kórházba nem indult be a tejem, nagyon sokat sírt, 4 kórházi napból aludtam összvissz kb 2 órát, és mikor egyik hajnalba magam mellé raktam az ágyba és összebújva aludtunk na onnantól megszegtem a külön alvás törvényeit.

Hazaérve férjem is rákapott erre, ő még inkább nem szeretné ha külön aludna tőlünk pedig már 5 hónapos. Házaséletet is tökéletes maradt kis kreativitás kell.

De ha elkezd forogni meg mászni akkor nappal muszáj lesz kiságyba aludnia mert nem fogok tudni elmozdulni mellőle nehogy leessen nagy ágyról, erre gondolni kell. Onnéttól meg pár lépcső hogy éjszakára is majd átszoktatjuk a saját ágyába. Nem lesz könnyű az biztos :)

2016. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Egyutt aludtunk a gyerekekkel. El sem tudtam volna kepzelni maskent, igy volt jo:)

8, 13, 17 evesek.

2016. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Külön szoba. Nálunk is én vagyok a rideg, gyerekét nem szerető anya a család szerint. A párom öccse 10 éves és még saját ágya se volt soha (nem helyhiány, van +2 szobájuk) Napközben szoktunk együtt pihizni, de éjszaka kizárólag a saját ágyában alszik. Hamar átraktuk a másik szobába és azt kívántuk, bárcsak méghamarabb átraktuk volna, ugyanis azóta mindhárman nyugodtan alszunk.
2016. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!