Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Létezik macskabiztos kiságy...

Létezik macskabiztos kiságy babának? Ha igen, hol lehet venni?

Figyelt kérdés
A cicák mindenképp maradnak, a külön gyerekszoba nem megoldható egyelőre sajnos, de nem szeretném, ha a jószágok a baba mellé feküdnének, amíg ki nem egyenlítődnek az erőviszonyok.

2017. ápr. 9. 20:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk egyszerűen csak nem érdekli őket. Az ágy nem hálós, hanem rácsos, a hálót biztos piszkálni akarnák. Nem hagyom őket felügyelet nélkül, de nem foglalkoznak a kisággyal (megvan a maguk helye, ami macskaszemmel jobb), se a babával.
2017. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%

Egy próbát megér....

Amikor a cica az ágyhoz ér, egy erős vizes spricni a testére vízipisztolyból.

Van cica, amelyiket így a kellemetlen érzet miatt távol lehet tartani onnan, ahova nem akarják, hogy menjen.

2017. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

Jaj de sok ember van, akinek nem kéne engedni a gyerekvállalást...

99%-ban magasról lesz**ja a macska a babát, inkább távol tartja magát tőle, nem fognak a kiságyba mászni. Megkarmolni meg pláne nem. A hadonászós, csapkódos, farokcibálós kis majmokat szokták megkapni, mikor a szülők nevetve nézik, hogy húzkodja meg csapkodja a macskát, aztán óbégatnak, ha szegény állat megvédi magát.

De a macska nem hülye, tudja mi az, és esze ágában sincs bántani. Sőt, ha melléfekszik, az azt jelenti, hogy védelmezi.

Sok esetről hallottam már, hogy mennyire jót tett a gyereknek, hogy állatokkal nőtt fel, sőt, életmentő cicákról és kutyákról is, de babagyilkos macskáról még sosem, milyen érdekes.


Visszatérve, a legegyszerűbb becsukni a szobaajtót és máris nem tud bemenni a macska. De ha bejut, akkor sem fogja a gyereket bántani.

2017. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
En nem attol felnek, hogy bantja. De macskaszort nem szeretnek latni a kisagyban, a babaruhan. Nalunk ez sosem volt divat.
2017. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk mindig is volt benti macskánk, így születésemtől fogva egy háztartásban éltem velük, és sose karmoltak meg. Amit a gyerekek nagyon szeretnek játszani velük, az a farkuk húzogatása, amit én is csináltam, de türelmes macskánk volt, sose karmolt meg érte (pedig felnőtt fejjel azt mondom, megérdemeltem volna). Az én macskámat kb 8 éves koromban kaptuk, s már akkor sem volt kiscica, és még mindig él! Hihetetlen milyen szeretet tudnak nyújtani, nem kell tartani tőlük. Még a legvadabb macskák is megszelidithetőek, ha meg kiscica kerül a házhoz, azt mi neveljük meg.


Amúgy arra senki nem gondolt, hogy le kéne vágni a körmüket? Persze csak ha benti macskákról van szó, mert ha ki is járnak, életveszélybe sodorhatjuk őket ezzel (nem tudnak felmászni sehova).

2017. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem félek attól, hogy megkarmolják a babát, szerintem inkább félni fognak tőle. A szőr sem izgat. Csak nem szeretném, ha a babára feküdnének, amíg annyira pici, hogy képtelen lerázni magáról az 5 kilós maccsokat. Ebben a lakásban sajnos nincs külön szoba a gyereknek, a terveink szerint kb. fél éves koráig maradnánk itt.
2017. ápr. 9. 22:35
 17/26 anonim ***** válasza:
10%
Ejjelre akkor ketrecbe zarnam oket. Ami direkt kutyanak/ macskanak van, mi a kutyanak hasznaltuk
2017. ápr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ha csak egy szobában lennétek mind, nem jó ötlet újszülött és macskák együtt. Más ha el lehet kicsit szeparálni, mert van kert vagy másik szoba és mire a gyerek is fokozatosan egyre több koszt nyel, mert már kúszik meg négykézlábal, összebarátkozik az állatokkal is, de ezt így soknak tartanám.

Macskabiztos kiságyat szerintem asztalossal tudnátok csináltatni vagy házilag pár lapszabászatban méretre fűrészelt faanyagból... mondjuk egy jó sűrű rácsos kiságyra egy plusz tolóajót felülre? De elég macerás lesz éjszaka azt is nyitogatni.

Egyszerűbbnek tűnik a macskákat ketrecelni, ha épp nem tudtok rájuk felügyelni.

De olyan ismerőseim is vannak, akik épp azért adták ki a saját lakásukat és költöztek nagyobb albérletbe, hogy a macskának is legyen szobája.

2017. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
46%

Suru racsos, toloajtos kisagy? Magyarul a babat ketreceljek be ejszakara? :)

Oke, a baba a veletek alszik ejjel. De a macskakat miert is nem lehet pl. eloszobaba kizarni ejjelre? Nalunk kutyus van, az eloszoba az o terulete, ott az agya. Oke a macska mas, de azert ejszakara nem muszaj egy szobaban aludni azzal se... ha nincs tobb szobatok es ezert zsufolodtok mind egybe, azert egy eliszoba csak van? Vagy egy furdoszoba? (Ismerosnel ott alszik a macska, puha a kadkilepo es meleg van)

2017. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
46%

A macskák nem szeretik a hangos dolgokat. A kisbaba hangos sírása miatt inkább minél messzebb fog akarni lenni.

Nem hiszem h ráfeküdne. A kiságy lábához esetleg tegyél narancshéjat azt nem szeretik.

2017. ápr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!