Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogy lehet élni járóka nélkül?

Hogy lehet élni járóka nélkül?

Figyelt kérdés
Amikor járókát vettünk több kisbabás ismerősöm is beszólt, hogy sosem zárnák ketrecbe a gyereküket. Lelkiismeretfurdalást is okoztak nekem ezzel, hogy én korlátozni akarom a gyerek szabadságát. Szinte mindenhol azt látom, hogy a gyerek az egész lakásban szabadon mozoghat. De mégis hogyan lehet járóka nélkül élni? Hogy lehet így bármit elintézni a gyerek nélkül otthon? Még wc-re sem tudnék elmenni, mert félnék, hogy addig valami történik vele, simán rácsapná az ujjára az ajtót pl. Egy ismerősömnél most történt egy elég nagy baleset a gyerekkel, ő is szabadon jöhet-mehet. Nem tudom más hogy van vele, de én nem bántam meg a járókát..Ha főzök, vagy takarítok, akkor beleteszem, énekelgetek neki, vagy zenét kapcsolok be, és elvan benne egy ideig.. Tényleg érdekelne, hogy akiknél nincs azoknál 100%ban bababiztos a lakás? Én akármennyi dolgot szereltem fel sosem érzem annak, mindig van valami ami veszélyes lehet..
2018. febr. 15. 07:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%

#10. Nekem is ilyen volt az első 2 gyerkőc, mint a tiéd. Na aztán a 3., :D mindent csinál amit írtál! :D Azért írtam, hogy veszélyes magára. Tényleg nem vicc !

#8

2018. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
47%

Nem is kérdőjelezem meg, tudom, hogy minden gyerek más.

Azért is írtam, hogy nálunk nem is volt szükség a járókára, mert nem volt ön és közveszélyes a gyerek... :-)

Ja, meg 1 szintes a házunk.


Ellenkező esetben lehet, hogy lett volna.


SZóval összegezve kérdező: gyerektől (és a ház elrendezésétől) függ, hogy kinek van szüksége járókára, és ki van meg nélküle is.

2018. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem volt járókánk. Semmi bajom vele, egyszerűen nem volt rá szükség.Társasházi lakásban laktunk. Így soha nem kellett "kiszaladnom" Részben baba biztossá tettük a lakást. Ott volt ahol én. Jött utánam a kis matrica.

És igen. A wcre is. Sőt még zuhanyzáskor is. Az eredménye az lett h 20 hós kora óta teljesen szobatiszta! Igazából soha nem hiányzott. Mikor kertes házba költöztünk vettem babakarámot (nagy járóka) az udvarra. Így még bent csináltam valamit, ő az udvaron játszott benne.

2018. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
45%

Nekünk nincs járókánk (3,5 éves és 9,5 hónapos gyerek van), az első gyereknek is csak 8 hónapos koráig volt. Amikor mászni kezdett, mehetett szabadon.


A lépcsőház minden irányba el van zárva, konnektorokban vakdugó, az ajtókra a párom készített olyan speckó ékeket, amik nem a padlón vannak (azt fél perc alatt kiszednék) és megakadályozzák, hogy a gyerekek becsukják az ajtót. A könnyen nyíló fiókokon biztonsági zár van, ha szükséges, akkor alakítgatunk. Pl. tegnap toltam a kisasztalt be a számítógép mögé, mert a kicsi felfedezte a kábeleket. Néhány hét és lecseng, akkor megy minden vissza a helyére.


Én simán hagyom a kicsit is egyedül amíg leviszem a mosást a földszintre vagy teregetek vagy a måsik szobában takarítok. Ha főzök, akkor a földszinten jöhet-mehet. Mászik, felhúzza magát, bútorok mellett sétál, de semmi gond nem volt abból, hogy nem ültem a háta mögött. Számomra az az életszerűtlen, hogy naponta órákat töltsön a gyerek járókában (főzés,takarítás stb.) vagy hogy egész nap a sarkában legyek.

2018. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%

1-es vagyok. Soha nem zavarodott össze, tudja, hogy a kiságy alvásra való.

Most 16 hónapos, ha álmos megy be a szobájába és kéreckedik be az ágyába. Ott alszik az első naptól kezdve, de mint írtam, napközben is berakom ha kell.

2018. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%
Nekem muszáj mindig látnom. Szem előtt kell lennie. Mindent megeszik. Tegnap épp a fülbevalóját operálta valahogy ki és azt próbálta megenni. Rengeteg dolgot megevett már egy mp leforgása alatt a szájában van bármi. Én sehol nem merem egyedül hagyni. Csak azok a dolgok érdeklik, amiknek nem volna szabad! :D
2018. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%

7, mivel minden gyerek utánozás útján tanul, semmi rossz nincs azzal, ha megy a szülő után a wc-re. Elősegíti a szobatisztaság kialakulását.

És nem, nem zavarodott attól össze, ha pár percre a kiságyba raktam. Ez csak Vida Ágis baromság.

2018. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem használhnk járókát, egyrészt mert bárhova tennénk útba lenne, másrészt mert ha belerakjuk akkor üvölt hogy ki akar jönni. Mi úgy oldottuk meg, hogy lezártuk a nappalit hálós biztonsági ráccsal, így nem tud átjönni a konyhába valamint nem tud odamenni a lépcsôhöz, de így is van 20 m2 mozgástere, látom a konyhából, és nyugodtan kimehetek wc-re vagy a postáshoz.
2018. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%

Látom le van pontozva akinek nincs járókája ,de nekünk se volt el se fért volna a lakásba.

Mikor elkezdett kúszni,mászni lakás bababiztossá lett téve, amit írsz ajtó, na az az agyamra ment, ahogy elkezdett kúszni ajtózott egészen 18 hónapos koráig, csiki-csuki .. ajtócsapódásgátló fantasztikus találmány, nem kellett rohangálnom hogy ki -be csukogassam az ajtót és az ujjacskák is biztonságba voltak, persze volt hogy alászorult a lábujja, de így tanulta meg a használatát, leszoktatni nem lehetett,lassan 2 évesen is még mindene a kapuk,meg a csiki-csuki dolgok.

Amúgy mindig ráláttam mit csinál, wc-re már nem mentem 22 hónapja csukott ajtóval.

Főzést mi mindig este oldjuk meg, takarítást meg tudom mellette is csinálni míg eljátszik.

Szóval lehet élni járóka nélkül, kisebb balesetek mint elesés, meg beveri a fejét meg mindig lesznek ha ott vagy mögötte akkor is, ezzel jár a felfedező korszak.

2018. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk se volt soha járókánk, pedig nálunk két pici volt másfél év különbséggel. A bababiztonságot a konnektordugók jelentik. Oda mennek, ahova akarnak, és nem is kellett soha különösképpen a sarkukban lenni.

9 hónaposan a kicsi már föl-le mászott egyedül az ágyra, kanapéra. Teljesen fölöslegesnek tartom a járókát.

2018. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!