Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogy lehet élni járóka nélkül?

Hogy lehet élni járóka nélkül?

Figyelt kérdés
Amikor járókát vettünk több kisbabás ismerősöm is beszólt, hogy sosem zárnák ketrecbe a gyereküket. Lelkiismeretfurdalást is okoztak nekem ezzel, hogy én korlátozni akarom a gyerek szabadságát. Szinte mindenhol azt látom, hogy a gyerek az egész lakásban szabadon mozoghat. De mégis hogyan lehet járóka nélkül élni? Hogy lehet így bármit elintézni a gyerek nélkül otthon? Még wc-re sem tudnék elmenni, mert félnék, hogy addig valami történik vele, simán rácsapná az ujjára az ajtót pl. Egy ismerősömnél most történt egy elég nagy baleset a gyerekkel, ő is szabadon jöhet-mehet. Nem tudom más hogy van vele, de én nem bántam meg a járókát..Ha főzök, vagy takarítok, akkor beleteszem, énekelgetek neki, vagy zenét kapcsolok be, és elvan benne egy ideig.. Tényleg érdekelne, hogy akiknél nincs azoknál 100%ban bababiztos a lakás? Én akármennyi dolgot szereltem fel sosem érzem annak, mindig van valami ami veszélyes lehet..
2018. febr. 15. 07:50
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Értem én a vakdugót, én is felszereltem mindenfélét..Nekem 15 hónapos a kisfiam, és a nagy játékban simán le tudna bukfencezni a kanapéról..Én nem merném egyedül hagyni a szobában. Ügyesen lemászik már, de előfordul, hogy nem figyel és akkor simán leesne.De ahány ház annyi szokás, ezek szerint.
2018. febr. 15. 14:56
 22/27 anonim ***** válasza:
48%
Most már komolyan ott tartunk hogy azért is megszólják az emberek a másikat mert van járókájuk? Mert az "ketrec"? Szabadság korlátozás?? Egyesek nagyon ráérnek, és nagyon kompenzálnak valamit. Ne foglalkozz velük kérdező.
2018. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
51%
22, ugyanazt a kérdést olvassuk? Itt pont az van hülyének nézve, akinek nincs.
2018. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk nem volt, mert nem volt rá hely. 34 négyzetméter volt a lakás. Mindig figyeltem rá, nagyjából bababiztos volt a lakás. Ha wc-ztem, vagy pl a tésztavizet leöntöttem, olyankor kiságy. Nem volt egyszerű, én nem tartom bűnös dolognak a járókát. Mire elköltöztünk és elfért volna, már túl nagy volt hozzá a gyerek.
2018. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
29%

23, én nem tudom te mit olvasol, de a kérdezőnek szólt be valami értelmes és próbál benne bűntudatot kelteni.

Olyan kérdé volt hogy de hülye az akinek nincs járókája??? Linkeld már át.

2018. febr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Miért kell minden kérdésnél kötekedni valakinek? Senki nem nézi hülyének azt, akinek nincs..Csak elképzelhetetlen tartom anélkül az életet..Ezért tettem fel a kérdést, hogy akinek nincs az hogy oldja meg.. Senki ne bántott senkit (eddig)
2018. febr. 15. 19:29
 27/27 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekemnek sem volt járókája, és sosem hiányoltam. Persze ez nem egy nagy lakás, el se fért volna normálisan. Ha egy jóóó nagy konyhánk lett volna, oda lehet, hogy tettem volna, vagy ha lenne kert, terasz, akkor akár ott is lehetett volna használni. De amúgy teljesen jól megvoltunk nélküle mindig. A konyhában nem kúszhattak-mászhattak a lábam alatt, mert balesetveszélyes, ott az volt a szabály, hogy vagy ülnek az etetőszékben, vagy jönnek a hátamra, és akkor látják, mit csinálok (természetesen nem egyszerre a kettő, nem is egyszerre voltak kicsik, nagy a korkülönbség). Sokszor hordoztam főzés, takarítás közben, amíg kisebbek voltak, nekem meg pl. az az elképzelhetetlen, hogy anélkül hogy lehet ezeket megoldani. De akkor megkaptam a választ: járókával :D Ma is tanultam valamit :D
2018. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!