Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mikor kezdjem el berendezési...

Mikor kezdjem el berendezési a baba szobát?

Figyelt kérdés
27 hetes terhes vagyok és a védőnő véleménye szerint most a legalkalmasabb elkezdeni és a 30.hétre már teljesen kész kell lenni. De mindenki más azt mondja, hogy ráér, várják még vele, ne siettessem a babát. Egy adag ruhát már kimostam (fehérítőztem és vasaltam is őket) betettem a komódba amibe tettem nylont hogy még véletlen sem legyen poros. Már most borzaztóan nehéz volt a derekam majd le szakadt mire kivasaltam mindent. Már tanácstalan vagyok van aki csak a 30.héten vásárol. Nekünk már csak pár apróság hiányzik és van ami már úton is van külföldről. Egyenlőre minden szétszedve és csak be van téve a szobába úgy kell kerülgetni, csak a komód van össze rakva. Ti mikor raktátok helyére a dolgokat?
2018. júl. 8. 14:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*berendezni bocsánat autó.javítás.
2018. júl. 8. 14:20
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vártunk az utolsó pillanatig, mert egyre kevesebbet bírtam, hamarabb kifulladtam. A babaszoba kész volt 30. hétre, a nagyobb plusz dolgok mint babakocsi, adamo hinta, gyerekülés, hordozó, és pár kisruha a 35. hétre, de a ruhák nagy részét a 38.hétre vettem meg és mostam át.
2018. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Mi az hogy a 30. hétre készen kell lennie?! Szerintem addigra kell készen lennie mire hazajössz a babával. Na az én esetemben lett volna ennek értelme, mert mi a 29. héten bekerültünk a kórházba és a 36. héten szültem. Férjem is nagyon jól ki tudta mosni a ruhákat és tudott venni babaágyat és kiskádat. Vasalni meg egyáltalán nem vasaltunk semmit se, teljesen felesleges.
2018. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne siettesd a babát? :)

Megérteném, ha még a legelején járnál.

Szép komótosan nyugodtan elkezdheted, de azért a védőnő is túloz. Az se lenne gond, ha csak az utolsó pillanatban lenne kész.

Annyi, hogy ha most csinálod, a textileket még felejtsd el, ne porozódjon kint.

Mi nem kapkodtuk el, 37. héten szereltük össze a kiságyat, s rá egy hétre született meg.

2018. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vasalni azért kell mert fertőtlenít. Eddig minden olyan kérdés alatt hogy mivel mossák a ruhát színre megkövezték érte az embert ha nem vasal :D

És egyébként minden más ruhát is vasalok csak nem ennyit egyszerre. Nem tudom otthon hogy mennek a dolgok de én egy egész könyvet kaptam és abban is benne van hogy legkésőbb 30.hétre kész kell lenni. Nem arra gondolok, hogy megágyazni meg feltenni a rácsvédőt, baldachint meg a többi cuccot hanem arra, hogy egyben legyen. És mint említettem nem porosodik semmi. A kisruhák sem mivel úgy be van csomagolva minden hogy esélye sem lenne rá.

Köszönöm a válaszokat, lassan neki kezdünk utána sem fogok unatkozni mivel házimunka attól még van :) mindenkinek ment a zöld kezecske

2018. júl. 8. 14:50
 6/12 A kérdező kommentje:
*szinte
2018. júl. 8. 14:52
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

"Vasalni azért kell mert fertőtlenít."


Kell egy frászt!

Egyrészt nem kell patikasteril környezet egy gyereknek.

Másrészt, ha nem fertőző beteg levetett ruháit, vagy előzőleg kakis-pisis cuccokat szánsz a gyereknek, akkor a mosópor bóven elég.

De kapható fertőtlenítő mosószer is és a szárítógép is fertőtlenít.

Úgyhogy nem, nem kell vasalni.

2018. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, neked kell erezned, hogy mikor akarod csinalni. Van, aki elkezdi mar felido utan, mas pedig jobb szereti a vegen.

Egyik sem rosszabb, vagy jobb, de olyan meg foleg nem letezik, hogy mikorra KELL. Max lehet. De semmi sem kozelezo, foleg nem idore.

En pl egyik gyereknel sem ereztem hamar a feszekrakasi osztont, most jon a harmadik es most sem erzem meg.

Eleve dolgoztam viszonylag sokaig, 30 hetesen meg javaban, eszem agaban sem volt kelengyet vasarolni/rendezni, vagy munka utan babaszobat betendezni. 35. hetre vasaroltunk be (2x3 oras program volt), azutan mostam, vasaltam, de konkretan a butorokat akkor meg nem szerelte ossze a ferjem. Megvolt mar minden, de nem rendeztuk be a szobat a 38. het elott.

Igaz, hogy szerencsere en jol voltam vegig, aktiv voltam es nem okozott gondot 35 hetesen mosni, se 38 hetesen attorolgetni a butorokat, amiket osszeszerelt a ferjem.

Most is igy tervezem, mert nekem ez a jo.

Csinald te is ugy, ahogy neked jo, a vedono pedig rendezze majd a sajatjat, ha lesz neki.

2018. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 én azért még is csak kivasalom :) én sem veszem fel a gyűrött ruhát magunkra is vasalok. :)

#8 szerencsés vagy :) nekem sajnos már kórházban is kellett lennem és most is a vérvétel eredményt várjuk mert hiába iszom rengeteget mindig alacsony a vérnyomásom és vas hiányom van :/ sajnos a skótok sokkal szigorúbban veszik a dolgokat mert elég magas a koraszülöttek száma, szerintem ezért lehet itt afféle "elvárás" :)

2018. júl. 8. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Valami régi könyvet olvasol, mert ma már nem kell vasalni, régen azért kellett, mert nem volt 60 (pláne 95) fokos program a mosógépen. Mindent 60-on mostunk, semmi gond nem lett. Persze ha szeretsz vasalni, akkor vasalj.
2018. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!