Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Babaöböl vagy babafészek,...

Babaöböl vagy babafészek, vagy esetleg saját kiságy külön szobában?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiknek van több értelme az első időkben? Babafészekben köztünk, vagy babaöbölben? Vagy inkább külön szobában saját kiságyban?
2019. máj. 13. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nektek kell tudni. Mindenkinél más válik be.


Mi kezdetektől külön szobában altattuk, kiságyban. Bébiőr volt az ágyában, így hallottam (láttam: LED-es volt), ha felébredt, azonnal mentem hozzá.

Most már 6 éves, kiegyensúlyozott, boldog egészséges gyerek.

2019. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi az elsővel külön szobában kezdtük, aztán pár hónaposan, amikor már világomat nem tudtam attól, hogy egész éjjel átmászkálok, mert ezerszer kel, inkább az egymttalvás mellett döntöttünk. Így én is tudtam pihenni. A másodiknak kezdetektől babaöböl van. Sokkal jobban alszik, mint anno a nagy, de amíg szopik éjjel, addig tuti mellettem marad.
2019. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Anyatejes babanak a babaobol nagyon jo dolog, ha tapszeres ugyis fel kell kellned megcsinalni a tapit, akkor "felesleges" lehet.


Babafeszekkel nincs tapasztalatom, de szerintem az is max kisagyba, babaobolbe jo, foldre nem rakhatod, max magad melle az agyba, de ugy meg elfernetek 3an!?

2019. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A külön szobát keztem az (anyatejesek voltal), mert a férjemnek aludnia kellett. Aztán kikészültem a nem alvástól. És babaöböl lett. Szuper. 3 gyerekemnél azt használtam az első 4-5 hónapban, amíg éjjel is keltek 2-3 óránként. Aztán símán átszoktak éjszakára is a gyerekágyba minden átmenet nélkül.
2019. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más...


Babafészek nagyon hamar kicsi lesz..



Szerintem a babaöböl lehet nagyon jó..


Nálunk, mivel nem volt kész a szobája, velünk egy szobában, külön kiságyban aludt.

Fél évesen ment saját szobába, bébiőrrel..(én nem voltam kész, nem ő)


Tesónál is így tervezem..

2019. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
A mi hálószobánkban aludt, saját kiságyban, szoptattam, de soha nem vettem alváshoz magam mellé. Nem tartom biztonságosnak.
2019. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját szobájában alszik az első perctől kezdve. A nagy 6, a kicsi 8 hetes korától átaludta az éjszakát és nekünk is volt időnk egymásra a férjemmel. A következővel is így lesz. 😊
2019. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a külön szoba a legrosszabb kezdetben, mert 5 percenként át fogsz mászkálni hozzá, ha aggódós leszel.


Én kezdetben az egy szoba külön kiságy vagy babaöbölt ajánlom és akkor megspórolhatjátok a bébiőrt, monitort meg a felesleges átmászkálásokat is....


Amúgy sem lesz erőd hozzá. Szóval hidd el, minden energiádra szükséged lesz....

2019. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én előre elterveztem, hogy milyen édes babaszobája lesz, és hogy fog majd kinézni, mi hol lesz. Hát az első hónapban én többet voltam ott, mint a gyerek. :D


Amikor hazajöttünk a kórházból, akkor az első éjszaka annyira hiányzott, hogy éjfél körül áthoztam magunkhoz, "csak ma éjszaka" címszó alatt. Mondanom sem kell, hogy ez nem így lett, 1 hós múlt, amikor "visszaköltözött" a saját szobájába. De ez jobb volt így, mert 3 hetes koráig ébredt hajnalba egyszer, és csak 4 hetes kora óta alussza át az éjszakákat rendesen.


Nálunk babaöbölben volt addig, amíg velünk aludt, most pedig babafészekben alszik a saját kiságyában.

2019. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!