Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Betadine kislány nemiszervére?

Betadine kislány nemiszervére?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A védőnő javasolta, hogyha piros a kislányom nemi szerve körül( teljesen a nyílásnál) akkor kenjem neki Betadinnal. Én erről még sosem hallottam,van aki így csinálja? Van ennek valamilyen gyerek változata, vagy ugyanaz mint a felnőtteké?

Köszi szépen előre is☺️


2019. aug. 29. 16:09
 1/5 A kérdező kommentje:
2.5 éves a lányom, ez lemaradt.
2019. aug. 29. 16:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez jódtartalmú kenőcs, gomba baci és vírusölő is (azt hiszem a kenőcsre gondolt)

Szerintem van ennél jobb megoldás én megkérdezném a gyerekorvost vagy gyerek nőgyógyászt.

2019. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tennék rá betadinet semmiképpen. Gyerekorvos v gyerek nőgyógyász. Ez nem játék, a védőnő ehhez nem ért, inkább szakember adjon valamit, receptet pl.
2019. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont most a napokban voltunk így a kislányommal.

Ő még csak 1 éves, begyulladt neki a hüvely környékén. Gyerekorvos Betadine kenőcsöt javasolt, amit 2x kentem rá, aztán nem csináltam inkább semmit, mert láthatóan csípte, mert sírt és csapkodta a fenekét a pelenkázóhoz, miután bekentem.

Inkább azt csináltam helyette, hogy szoknyát adtam rá mindig, hogy alatta a pelust sűrűn tudjam ellenőrizni, és amint egy picit is elszíneződött a vizelet jelző csík, már cseréltem is le a pelusát.

Így 2-3 nap alatt teljesen helyrejött.

2019. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz ☺️
2019. aug. 30. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!