Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 20 hónapos KISLÁNYNAK hogyan...

20 hónapos KISLÁNYNAK hogyan lehet vizeletmintát levenni?

Figyelt kérdés
Pelenkás még, nem bilizik. Van ez a vizeletgyűjtő zacskó, vettem 8 db-ot, ebből 6 ment el pocsékba, egyszerűen nem marad rajta. Szárazra töröltem, ráragasztottam, mire levettem a pelenkát, mindig levált, semmi nem megy bele. Tegnap óta kínlódunk vele... Ti hogy csináljátok?

2018. máj. 30. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nevess ki, de én még fiúnak se tudtam, alig ragadt meg, idegesítette..

Levetttem a pelust reggel, megitta a kakaóját, és amint elkezdett pisilni pucéran alá raktam egy poharat, amit áttöltöttem egy tölcsérrel a tartályba amit vinni kellett.

Hogy ez milyen nevetségesen nézhetett ki , inkább nem gondolok bele, de hatásos volt ! :D

2018. máj. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemreg korhazba kerultunk, ugyanigy szenvedtem vele. A megoldas: leveszed rola a pelenkat, csak polot adsz ra, raragasztod a gyerekre a vizeletgyujto zacsit, kezedbe ulteted a gyereket(ala torolkozot raksz, nehogy lepisiljen) adsz neki valami finom gyumolcslevet, es szorakoztatod a karodban a gyereket(en ezegyszer tabletot adtam neki), amig masik kezeddel rafogod a vizeletgyujto zacskot a nunijara.

Kb ket deci gyumolcsle fel oran belul eredmenyt hoz. Nekunk csak igy sikerult.

2018. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesem van, eddig havi szinten zacskóval vettünk vizeletet, most kezdett bilizni, végre nem kell kínlódni, de

- ne, vagy csak nagyon lazán tedd rá a pelenkát,

- itasd közben és

- valahogy tartsd egyhelyben.

Míg nem tudott ülni a hátán fekve tartottuk gyakran belesve a zacskóba (mondóka, éneklés, bolondozás),

utána ölben (vagy bilin pelussal) mesélés közben várakoztunk. Nyilván nem egyszerű, mert szaladna a dolgára.

2018. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hajnalban megpróbálom közvetlen a kakaója után, akkor még nem olyan aktív, hátha megmarad 1 helyben.
2018. máj. 30. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ragad? A lányomra úgy ragad, hogy sajnálom a kis bőrét, mikor leveszem. Mondjuk alkohollal szoktam áttörölni, mert az első alkalommal szennyezett volt a minta, pedig nagyon alaposan lemosdattam.


Jó ötlet a "kómás" gyerkőcöt elkapni, nálunk is bevált. Zacskó, bugyi, ivás és lehetőleg ne mászkáljon sokat.

2018. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tök egyszerű! A gyermekorvoshoz elviszed ráteszi neked! Legalábbis mi is sokat próbálkoztunk vele de mindig sikertelen volt.

Elvittük, rátette, vártunk egy kicsit és kész is volt.

2018. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hajnalban, mikor kelt, megitta a kakaóját, akkor rátettem, pelus nélkül, alá tettem törülközőt, az alá meg zacskót, hogy az ágy ne legyen olyan, és közben mesét néztünk, így sikerült (nem túl sokat, de elég volt.)

Délutánra meg is volt az eredményünk, de vannak eltérések, holnap viszem vissza a gyerekorvoshoz.

2018. máj. 31. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!