Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 8 hónapos babátoknak milyen...

8 hónapos babátoknak milyen gyogyszert tartotok otthon?

Figyelt kérdés
Védőnő mondta hogy most már legyen itthon orrspray meg fájdalom csillapító..nyilván ha beteg lenne egyből vinném orvoshoz de érdekelne hogy ki milyen gyogyszert tart otthon amit pl. fejfájáskor alkalmaz?

2019. szept. 7. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Termeszetesen mi ia tartunk itthol orrsprayt,illetve fajdalomcsillapitobol nurofent. Fogzasra dentinoxot,anaftin baby nemtudom ez mennyire szamit "gyogyszernek"+ a vitaminjai.
2019. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Panadol - hőemelkedés

B6 - hányás

Lázkúp - magasabb láz

Hányás esetén adható speckó tápszer (ez ilyen narancsízű tasakos cucc, ásványi anyagokat pótol, hogy megelőzze a kiszáradást, csak sosem tudom a nevét)

Tengervizes orrspray

Sinupret - köhögés

2019. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tengervizes orrspré

Nurofen

Mexalen


Ennyi

Ezek közül Nurofen amit rendszeresen használunk, fogzáskor.

1-szer volt beteg. Már 14 hós

Ezen felül ahol veteges a kicsi, vagy van nagyobb is érdemes Sinupret, fenistil csepp, valamilyen hányás, hasmenés csillapító.. Inhalláló Van aki a germicidre esküszik lázcsillapításban...


Hozzá kell tennem, hogy 7köznap 8-5 ig van patika gyalog 5-6 perc... Ha bármi kellene

2019. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem Anaftin volt csak. 1 hete köhögött, fogzott nagyon, akkor lett orrspray és nurofen.
2019. szept. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy 8 hónaposnál hogy állapítod meg, hogy a feje faj???????


Nálunk csak láz es fajdalomcsillapító kup volt otthon.

Felnőttként is csak fájdalomcsillapítónk van.

2019. szept. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól lepontozott a sok véranya, mert fel vagyok készülve. Na mindegy, pár áthányt/fosott éjszaka után megtanulja az ember, mi az, ami mindig legyen otthon.
2019. szept. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2!


A "tápszer" neve Normolyt és kizárólag orvosi rendelvényre alkalmazható, pláne csecsemőnél, mert ha feleslegesen adod, túladagolod a vitaminokat és az asvanyinanyagokat. Pár nap hányás és hasmenés még nem ok rá, ezért is értelmetlen otthon tartani.

2019. szept. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ugy állapítom meg hogy a feje fájj hogy nagyon nyügös mikor jön a rossz idő illetve én is meg érzem a rossz időt és nekem is szétt szakad a fejem ebből gondolom hogy ő is az időt érzi mert olyankor extém nyügös szegény.
2019. szept. 8. 10:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát kerdezo, érre azért nem kellene fájdalomcsillapítót adni.... Kisgyerekeknek nagyon ritkán faj a fejük, akkor általában látás probléma vagy komolyabb miatt. Időváltozás miatti nyűgösségre nem szokás fájdalomcsillapítót adni
2019. szept. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne adj neki ok nélkül gyógyszert szerintem. Ezek vese- és/vagy májkárosító, fekélyt okozó szerek.
2019. szept. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!