Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Piros a herezacskó egy része,...

Piros a herezacskó egy része, sír ha hozzáérek. Ez pelenkakiütés?

Figyelt kérdés

13 hós a fiam, sose volt pelenkakiütése. Pàr napja látom hogy piros a zacskója de nem az egész. Ma ahogy odaértem hogy bekenjem elkezdett sírni. De utana semmi baja, játszik pedig ugye a pelenka hozzáér. Fürdédnèl se volt gond, azt hittem majd csípni fogja. Már ha a pelenkát leveszem és közelítek a kezemmel sír is...pedig hozzá se értem.

Védőnőt hívtam szerinte pelenkakiütés amire a fogzás is rátesz..holnap ad rá krèmet de inkább megmutatom a dokinak is.

Fura, hogy csak simán piros/vörös a bőrfelszín de nem látni rajta semmi sebet vagy kiütést csak magàt a pirosodást.



2019. szept. 9. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiamnak volt ilyen. Nekünk a doki popsikremet + Canestent adott rá. 2 nap alatt kb elmúlt.

Jobbulást

2019. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két fiam van (egy teljesen pelenkás és egy éjszakai pelenkás), szokott ilyen folt lenni. Ha a sima (cink-oxidos) popsikrémtől nem jobb, akkor gombás fertőzés lehet. Ilyenkor vagy Canesten/Candibene + popsikrém a megoldás, vagy írnak fel olyan popsikrémet, amibe kevertetnek gombaölőszert (tipikusan bóraxot szoktak).
2019. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat. Most reggel ahogy vettem le a pelust egy picit sárgás volt ott ahol hozzáért. Védönő is a boraxos popsikrémet mondta h felírja ma.
2019. szept. 10. 06:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jót tenne a pelenka márka választása is. Vagy a modern mosható pelenka éjszakára. Mert okozhatja akár allergiai is a pelenka kiütést, a rossz minőségű eldobható pelenkánál.


Az is jót tesz a bőrnek ha esti fürdetés után az alaposabb törölközés után, nem kap rögtön popsi krémet és pelenkát a gyermek. Mert így a bőr a fürdés után jobban regenerálódik.

2019. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Éjszaka alatt nem árt nagy dolgoknál cserélni a pelenkát ha a gyermek az éjszaka alatt felébredne. Akkor ellenőrizni a pelenka levétel előtt a pelenkát.
2019. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, gyerekorvos írt fel 6-os nevezetű popsikrémet, amitől szinte 1 nap alatt jobb lett 3 nap múlva teljesen rendbejött.

Éjszaka nem szokott már nagy dolgot végezni kb 2 hós kora óta :)

Sosem.volt még csak piros sem a popsija csak most ez az eset es féltem hogy nem e más mint bőr irritació.

2019. szept. 16. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!