Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ötletek valami természetgyógyá...

Ötletek valami természetgyógyászos dolog (gyógyfőzet, krém) pelenka kiütésre? Esetleg nem receptköteles krémet?

Figyelt kérdés

2 éves a kislányunk, szépen elkezdett leszokni a pelenkáról, bár azért még nagyon az elején vagyunk, de látjuk, hogy jó irányba megyünk. Pont most lett pelenkakiütéses. Legalább nem fáj neki, nem is foglalkozik vele.

A gyerekorvosunk Bactrobant írt fel és javasolta, hogy ha 1 hét után nem múlik el, vigyük el a gyerkőcöt gyermek bőrgyógyászhoz. Persze legyen sokat pelus nélkül. Ezenkívül mit javasoltok, hogy minél előbb meggyógyuljon? Esetleg van recept nélküli krém is rá? Valami természetgyógyászos dolog (gyógyfőzet, krém)?



2014. ápr. 12. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
A legjobb rá a sudocrem.de a multkor én aloe vera géllel kentem be neki estére és másnap nem hittem a szememnek,mert mind eltünt
2014. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm! Hol vettél aloe vera krémet?
2014. ápr. 12. 20:36
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk a Sudocrem vált be.
2014. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Antibiotikumos kremet irt az orvos pelenkakiutesre???? Na, erdekes... Azt is mondta, hogy minimum 7 napig hasznalni kell?
2014. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is meglepődtem, amikor itthon elolvastam. Szerinte elég csúnya, mondjuk amiket a neten láttam, ahhoz képest semmi, és főleg, mert nem fáj neki. Nem mondta hogy meddig használjuk, illetve szerinte már pár nap alatt hatnia kell. A gyógyszer leírása szerint 10 napig használni kell. Egyébként halványodtak a kiütések, bár a férjem szerint több lett belőle.

Kivárom a 10 napot, de utána viszem gyerek bőrgyógyászhoz ha kell.

A sudocrémet még megvitatom a férjemmel. Köszönöm!

2014. ápr. 12. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Én mindenre körömvirág krémet használok.Pelenkakiütésre, apróbb sérülésekre, bőrpírra, bőrszárazságra..
2014. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én a mosható pelust javasolnám. leszokásban is nagy segítség,illetve pelenkakiütés ellen kiváló!
2014. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kamilla! Minden pelusozásnál mosd le kamillafőzettel, jó nedvesre, hagy pucér popsival megszáradni, és csak aztán csomagold vissza. Csodát tesz.
2014. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Anesi Velona Aloe Vera Gél - 99 %-os Aloe Vera tartalmú 50 mlpage=2

2014. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sima mezei mandulaolaj. Az aloe növény zseléjét is nagyon ajánlom.

A mandulaolaj hidratál, az aloe ez mellett fertőtlenít is!

2014. ápr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!