Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3órakor adtam 1 éves kislányom...

3órakor adtam 1 éves kislányomnak Nurofent.38 fok volt a láza. Most nem érzem lázasnak. Mennyire figyeljem? Aludhatok egy kicsit?

Figyelt kérdés
Ha melegnek érzem ébresszem fel? Mennyinél adjak kúpot? Szintén 38 foknál?
2019. szept. 29. 04:21
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Én 38 foknál sem adtam volna38,5 fok alatt nem csinnalpítok lázat, kivéve, ha nagyon rosszul van és bágyadt is mellé.


Most utoljára 38,6 volt neki, de semmi nem mutatta, higy ilyen magas. Jókedvű, mozgékony volt

Volt étvágy ia.

Nem adtam


39 kőrül kelteném fel

De arra úgyis felkel

2019. szept. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

1. Vagyok


Nem mérem sosem popsiban

Álmában szoktam rámérni

2019. szept. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor csillapítunk lázat, ha nem tud aludni tőle, mindegy hogy az mennyi. A pihenés nagyon fontos. Illetve 39 felett.


Én simán alszom, ha 30 perc után elindul neki lefelé, ahogy azt kell... Ha baj van és megint fel menne akkor úgyis felébred, sírni kezd, felkelt minket.

2019. szept. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Igaz mellettem alszik, de amint visszaaludt alszok én is, nem lesegetem, ha van valami úgyis felébredek. Csak akkor adok neki lázcsillapítót ha nem tud aludni. Sőt ő 38,5 alatt meg sem érzi a lázat. Amíg nem okoz gondot addig hagyom dolgozni a szervezetét.
2019. szept. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére nem szökött neki vissza eddig. Nekem a védőnő mondta hogy 37,5 az hőemelkedés addig nem kell. 38 foknál és felett kell. Bár szerintem neki ti is adtatok volna mert nagyon rosszul volt, sírt is. 4 rágófoga jön egyszerre. Most éreztem a 3.nál az áttört kis pöttyöt, a 4.nél nagy pukli van szóval még nincs túl rajta.
2019. szept. 29. 07:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fogzás gyötri, akkor nyilván ad az ember akár Nurofent is, nem is a lázcsillapító hatása, hanem a fájdalomcsillapítás miatt, ne szenvedjen szegény. Viszont mivel pont Te magad mondtad, hogy ez a gond, így pláne nem értem miért kellene bármikor is keltegetni, örülni kell neki, ha alszik végre és lázasan is békén hagyni, mindaddig amíg nem túl magas. A 38 amúgy sem vészes, csillapítani is fölösleges, ha más tünet nincs, nyilván, ha nehezen viseli, vagy ha fájdalma van, mint most az Nálatok is valószínű, akkor segít egy kis gyógyszerrel az ember, amíg át nem törik végre az a fránya fog is, ami hátra van most épp neki.
2019. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ikyen védőnők dolgoznak, ezért tömik annyian a gyerekeket gyógyszerrel feleslegesen.
2019. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy magadra vedd kérdező.

De a kérdésed olvasásakor pont anyukámmal voltam.

Mondom neki, hogy hihetetlen, hogy a mai világban és tájékozottságban még mindig vannak, akik ilyen hamar csillapítanak lázat.

Mondom nekik nem mondja el a gyerekorvos és a védőnő?

Nálunk amikor hazahoztuk, akkor a látogatáskor egynástól függetlenül elmondták.

Azt is milyen esetben szükséges orvoshoz vinni, de telefonon is segítenek. Védőnő konkrétan 0-24 messengeren is.


Amikor beteg volt a lányom, de nem magas lázzal, akkor az asszisztensnő azonnal kérdezte, hogy ugye csillapítót néh nem adtam neki..



Szóval baromi durva, hogy van olyan szakember, aki a mai kor tanulmányaival ennyire nem halad.

2019. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!