Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szoptaott kisbabátok volt...

Szoptaott kisbabátok volt beteg a szoptatás alatt? Torok gyulladás, fel éves kislányrol van szó! Csak az érdekel h a szoptatás alatt nem védve kellene legyen?

Figyelt kérdés
2019. szept. 30. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen voltak, én úgy tudom, hogy kevésbé fogékonyak a betegségre, de azért nem teljesen védettek.
2019. szept. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Dehogy védett. Nagy maszlag.

Az anyai immunválasz csak védelmet jelenthet. Feltételes mód.

Volt beteg igen, 5 hónaposan. A tápszeres meg nem.

2019. szept. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szoptatás nem von burkot a gyerek köré, attól még elkaphat ezt azt

Én gyerekem is volt beteg szoptatás alatt, annyi hogy az általános 2 hetes betegség olyan 5-6 napig tartott.


Azóta én adok neki külön c vitamin cseppet, és persze érdemes arra is figyelni hogy anyunak is megfelelö legyen a vitamin bevitele.

2019. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akicsi volt 2 hosan nathás, elkapta. A nagy először 9 hósan volt beteg ő tápszeres volt.
2019. szept. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, kórházban is voltunk 2 hónapos korában. Innentől már nem volt hajlandó szopizni. Sztem ez nem attól függ h mit eszik.
2019. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Attól védett, amitől te is, mint pl. bárányhimlő, ha te átestél rajta.

Az a vírus vagy baktérium, amivel a te szervezeted sem találkozott és te se vagy védett, nála is utat talál.

A torokfájást jellemzően vírusok okozzák, és gyorsan mutálódnak. Influenza dettó.


Nálunk is volt, hogy az egész családon átment egy fertőzés (torokfájás, hasmenés). Csak amíg a férjem 2 hétig nyomta az ágyat, lázasan, és enni is alig tudott, addig az anyatejes kisfiam 3 nap alatt letudta a torokgyulladást. (A két nagyobb gyermek és én kb. 6-8 nap alatt gyógyultunk ki teljesen.)


Onnan, hogy te elkapod, és elkezdi termelni az ellenanyagokat a szervezeted, ez bekerül a tejbe is.

Én azt csináltam, hogy mikor jött a nővére, hogy fáj a torka (ő volt az első a családban), igyekeztem előbb elkapni, mint a kicsi, így hamar letudtunk minden betegséget.

2019. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, volt. 4 hónaposan náthás, majd 8, 11, 14 hónaposan ismét (utóbbiaknál már nem volt anyatejes). A nagy nem kapott anyatejet, nem is volt beteg 1x sem 2,5 éves koráig.
2019. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen anyukák a választ ! 🥰
2019. szept. 30. 14:16
 9/9 Coffelia ***** válasza:
Nem fogja mindentől megvédeni, csak nagyobb eséllyel küzdi le magától hamarabb azokat, amiken te magad mostanában átestél, mert a te szervezeted immunanyagai kiválasztódnak a tejedben. De a vírusok és a bacik változnak, mutálódnak, nem fogja mindig ugyanazokat megkapni, mint te. Szóval ha például neked fája a torkod, akkor érdemes szoptatni, csak ne köhögd le, és akkor a te vírusod ha meg is kapja (mert egy légtérben élve meg fogja úgyis), talán te eszre dem veszed mert komolyabb tünetek nélkül legyőzi.
2019. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!