Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Övsömörből lett bárányhimlő...

Övsömörből lett bárányhimlő valakinél? Egy év alattiaknál bárányhimlős tapasztalat?

Figyelt kérdés

Páromnak övsömöre (zoster) lett. 10 hónapos a lányunk, tehát még oltatlan. Vki volt hasonló helyzetben, ha igen, elkapta a kisbaba?


Bárhonnan, de egy éves kor alatt elkapott bárányhimlő mennyire volt szörnyű?



2019. nov. 2. 00:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Írjátok még meg, ha Ti (anyukák) szoptattok, és már voltatok bh-sok...
2019. nov. 2. 00:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányunk 2 hetes volt, mikor páromnak övsömöre lett. Én voltam már gyerekként bárányhimlős. Lányomat szoptattam, nem lett beteg.


Remélem ti is megússzátok!

2019. nov. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is remélem, de nálunk már csak 2 szoptatás van 1 nap...
2019. nov. 2. 00:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem övsömörtől, hanem a nagyobbik lány által oviból hazahozott bárányhimlőt kapott el a 4 hónapos húga. Szoptattam még, de így is kijött rajta. Viszont nagyon enyhe lefolyású volt, nagyon kevés pöttyel és még különösebb láza sem volt, csak kicsit magasabb hőemelkedés 1-2 napig. Nem volt nyűgösebb sem. Nyom nélkül gyógyult, utána soha nem kapta el újra sem oviban, sem iskolában a nagyobb járványok idején sem. Nemsokára 16 éves lesz. Oltás még akkoriban nem volt, vagy talán akkor kezdett beszivárogni a köztudatba. Eszembe nem jutott volna beoltatni.
2019. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az oltás ma már kötelező
2019. nov. 2. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a vírus, de az ővsömör nem fertőző bárányhimlőre

Ne aggódjatok.


Nekem a tesóm kapta el.

Általában aki nagyon korán 18 hó alatt volt himlős azok szojak ővsömörösek lenni, kivétel van, tesól 10 hó aposan kapta el amúgy tőlem a himlőt.


Senki mást nem fertőzött meg most a sömörrel

2019. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az övsömör fertőz, azokon, akik nem voltak bh-sok, bárányhimlőt okozhat.
2019. nov. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!