Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások

A kérdés

Csípőszűrés menete?

Mire számítsak? Hogy készüljek? Esetleg valaki tudja, karcagon mennyi időre számítsak?

nov. 17. 18:44  Privát üzenet  

A válaszok

Uh-os

Babát levetkôzteted

Pelus ők csatolták ki

Zselé, és nézték, le is törölték utána.. uh-on nemcsak a cscípőt, hanem agyat, vesét.... stb is nézték

Orthopedia:

Bodyra vetkőztettem..

Áttapogatták

Hason és hàton fekve is felnyomták a térdeit, kiegyenesítették a lábát

Járásreflexet néztek..

Itt is teljes gernic stb vizsgálat volt

Lányomnak "szindaktília" van az egyik lábán, azt is megnézték.

Mindkét vizsgálat vetkőztetéssel -öltöztetéssel együtt 10-15perc volt.

Várakozni nálunk kellett, Karcagot nem tudom

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont nov. 17. 18:59 Privát üzenet
Nyíregyháza: elmentünk az ortopédiára. A doki megmozgatta a babám lábait, majd leküldött minket röntgenre. Hamar végeztünk, semmi extra nem volt.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont nov. 17. 20:34 Privát üzenet

Sztk alapon csak a csípőt ultrahangozzák.

Ha maganba mész, ott kérhetsz hasit és koponya uht is. Mi 15 perc alatt végeztunk.

Az ortopédián ugyanúgy csinálták, mint az egyesnél, csak mutatott tornagyakorlatokat pluszban.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont nov. 17. 22:15 Privát üzenet

1. Vagyok

Sztk-ban voltunk...

Mindent Uh-oztak, de nyilván a ygerekorvos úgy adta a beutalót 🤔

2.

Röntgen ilyen piciniek???

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont nov. 17. 22:30 Privát üzenet
Nekünk is rtg. volt. Ráadásul 2x. 4 hónapos korban. Ekkor még nem volt csontmag. Betétes rugi,és napi 1 csepp helyett 2 csepp Viganthol után 6 hósan újra rtg. Ekkor már volt csontmag,de asszimetrikus. Eddigi terápia tovább. 2 hónap múlva controll. Uh.-ot itt fel sem ajánlották. (Nyírbátor).

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont nov. 18. 09:22 Privát üzenet
Persze. Semmi baja nem lesz tőle. Ráadásul az én lányomnak emésztőrendszeri probléma miatt sok röntgenje volt. Túlélte.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont nov. 18. 10:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan működik az óvodai beíratás? Egy éve élünk itt M. O. es nem tudom mi a pontos menete. Koszonom.
Most akkor hogy van a bexsero oltás menete?
Csecsemő-csípőszűrésre hova érdemes menni Budapesten vagy környékén?
Ha az újszülött osztályról úgy engedik haza a babát, hogy csípő negatív, akkor miért javasolt mégis a terpeszbetét viselése? Ti ráadtátok ilyen esetben a babára?
Here vízsérvvel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének! A műtét menete, ill a gyógyulás folyamata!?
Nyíregyházán Ifj. Dr. Noviczki Miklós ortopéd-traumatológus szakorvos ortopédiai magánrendelésén járt valaki? Vélemények? Esetleg a csecsemő csípőszűrés ára?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Betegségek, oltások rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!