Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások

A kérdés

Szerintetek ez normális dolog?

5 éves kisfiunk köhögésre Dr.Theiss lándzsás útifű szirupot szed. 5ml az adagolása, teáskanálba szoktuk adni. Ma mondta a kisfiam, hogy az anyja úgy adta be neki már kétszer is, hogy kortyoljon kettőt az üvegbe. Ezen kiakadtam rendesen, de a feleségem szerint ez teljesen normális. Szerintem felelőtlenség, és idiótaság, hogy lusta kimenni egy kanálért.

Szerintetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyerek, gyógyszer, orvos, feleség, szülő, család

jún. 5. 21:29  Privát üzenet  

A válaszok
Ebben nincs semmi, csillapodj le! Nem antibiotikumot iszik így a gyerek, hanem egy gyógynövényes szirupot, ha meginna fél üveggel, akkor sem lenne semmi baja.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jún. 5. 21:36 Privát üzenet
Inkább kanállal mérje ki az biztosabb

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont jún. 5. 21:45 Privát üzenet
Ne parazz, nem lesz baja. Csak majd dobjatok ki az uveget, akkor is ha nem urult ki.

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont jún. 5. 22:22 Privát üzenet
Már miért lenne felelőtlenség? Semmi baja nem lesz.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jún. 5. 23:15 Privát üzenet
Nincs ismert túladagolása a szernek.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jún. 5. 23:36 Privát üzenet
Eszembe nem jutna belekortyoltatni semmilyen gyógyszerbe. Ki kell dobni ha már nem használja, így meg fog romlani.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont jún. 6. 22:46 Privát üzenet

Ha lehetett tudni, hogy egy hétig fogom használni, és csak én, akkor én is üvegből ihattam, felsőtagozatos gyerekként és gimisként is. Előtte sajna nem volt, még nem forgalmazták itthon :)

Semmilyen felelőtlenség nincs benne, ez egy gyógynövényes készítmény, két óriási korttyal sem lehet alkalmanként "túladagolni".

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont jún. 11. 20:00 Privát üzenet
Előző vagyok, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ez egyáltalán nem gyógyszer, csak egy gyógyhatású készítmény, nagyjából olyan, mintha sűrített, erősen mézes gyógyteát inna.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jún. 11. 20:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
MMR oltás? Ez normális dolog ilyenkor?
Nektek mi a véleményetek? Szerintetek ez normális dolog?
Allergiás a 3,5 éves kisfiam. Az orrsoray használata után normális dolog, hogy nagyon sokat tüsszent és állandóan dörzsöli az orrát?
Szerintetek mennyire normális dolog, hogy a babának /kb 2 hós/ felírt gyógyszert az anyuka veszi be, mondván hogy anyatejen keresztül kapja meg?
A nővérem gyermeke 9 éves, és sem a gyerek, sem ő nem emlékszik olyanra, hogy 6 évesen megkapta volna a gyerek a kötelező oltást. Nem is értesítette őket a védőnő, sem a...
Ez tényleg normális dolog vagy baj van? Milyen orvoshoz forduljunk?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Betegségek, oltások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!