Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan adjam be neki hogy ne...

Hogyan adjam be neki hogy ne hányja össze magát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 3 éves Kisfiamnak életében másodjára van hőemelkedése. Szerettem volna beadni neki az Algoflex Baby lázcsillapító szirupot, de amint meglátta, elkezdett üvölteni. Beleraktam az ételébe is hogy ne lássa, de inkább kiköpte az ételt. Külön másik kanállal Én is bevettem egy kanállal, a kedvenc plüsse is, de ő nem hajlandó bevenni. A kúp szóba sem jöhet, mert kinyomja, ordít, hisztizik, hiába magyarázom el neki hogy pedig az kell hogy jobban legyen. Az orvosunkkal beszéltem, ő azt mondja hogy erőltessem bele, azaz feszítsem szét a száját, majd nyomjam le a torkán a szirupot. Egyszer így adta be neki a doki, amikir fél éves volt, de akkor is kihányta az összes kaját amit megevett. Valami tipp esetleg?


2019. dec. 6. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Láttam egyszer egy olyan videót, hogy anyuka a szívószálas üdítő oldalát kivágta, abba tette bele a gyógyszert, és a gyerek gond nélkül megitta a szívószállal, mert azt hitte, az adott üdítő van benne. Valamivel hígítva próbáld meg esetleg ezt a megoldást.
2019. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Milyen ízesítésű? Lehet megpróbálnék egy másik fajta lázcsillapítót, ami más ízesítésű.
2019. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell lázcsillapítót adni neki hőemelkedésre. Sőt, ha jó a közérzete, akkor sem kell adni neki, ha lázas. A láz pár extrém kivételtől eltekintve a barátunk, aktiválja az immunrendszert.
2019. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is más fajtát kéne próbálni. A lányom a panadol babyt kihányta, neki a nurofen szuszpenzió lett jó. A fiamnak pont fordítva.

Én kis adagokba nyomom a szájukba, kezükbe egy pohár víz és mindegyik után isznak 1 kortyot belőle

2019. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Ugyan ez voltam gyerekként. Titokban belekevertek már a teámba is, de éreztem az ízét, inkább egész nap nem ittam, gusztustalan volt. Végül belém erőltették, azonnal ki hánytam, de a mai napig ha érzem ezeknek a gyerek gyógyszereknek az illatát, felfordul a gyomrom. Végül anyukám felnőtt gyógyszert tört össze és megfelelo adagnyit tett lekvárba, 6 éves korom körül már akár le is nyeltem az osszetort gyógyszert, nem zavart a keserű íz, de az a tömény édes gusztustalan volt számomra. Orvossal egyeztetve szerintem te is megprobalhatnad valamelyik tablettát párosítva, nutellával, lekvárral, vagy ha nem akarsz édeset, akár májkrémmel(:D) is.
2019. dec. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Flamborin csepp, észre sem veszi mert nincs íze.
2019. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Hőemelkedésre nem kell lázcsillapító. Ha lázas probálj ki másik szirupot, nem egyforma az ízük.
2019. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Hőemelkedésre minek gyógyszer?
2019. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Először is lázat csak akkor csillapítunk,ha a gyereken látod,hogy megviseli.A gyógyszereket nézve egy biztos ne eröltesd bele,mert csak lelkileg tönkre teszed. A szirupot én is javaslom lekvárba tenni hiszen szerintem nincs tőle semmi íze. Amennyiben ez nem jön be én a kúpot hason fekve szoktam beadni és minden rendben

Kitartást!

Sok sikert és jobbulást a kicsinek!

2019. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat.
2019. dec. 6. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!