Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van köztetek olyan, akinek 2...

Van köztetek olyan, akinek 2 éves gyereke lenyúl a torkán, (akár el is hányja magát), ha hisztizik? (pl:testvére nem adja oda a játékát) Ti mit tesztek/tennétek? Próbáltam figyelmen kívül hagyni, de összehányta magát.

Figyelt kérdés

2017. okt. 29. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Amikor kezdi belelovalni magat a hisztibe,akkor vizzel mosd meg az arcat. Nem kell jeghideggel,langyossal. De,hogyha lenyomja az ujjat a torkan,en lehet elvinnem pszihologushoz. Probald vele megbeszelni,hogy a hisztivel nem er el semmit,es hogyha hany,azzal anyanak csinal plusz munkat,igy kevesebbet tud jatszani veled.
2017. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Felveszem, setalok vele, rkozben ringatom. Sokszor nehez felvenni, ha mar annyira kiakad, hogy semmi sem jo, de ha nem veszem fel minel elobb, meg jobban belelovallja magat. Kozben elmondom neki, hogy az ujjunkat nem nyomjuk le a torkunkon, helyette, ha figyelmet szeretne inkabb szoljon. Altalaban faradt, vagy testkozelre vagyik, amikor ilyet csinal.
2017. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Az én kislányom is csinált ilyet olyan 2 éves kora körül.

Nálunk egyértelműen dacból csinálta, általában ha nem az volt amit ő szeretne!

Kb. 3-4 hónapon keresztül tartott ez. Nem mindennapos volt, de elég sűrűn előfordult.

Mikor először lenyúlt a torkán, persze megijedtem, próbáltam mondani nem szabad stb.. annál inkább csinálta.

Sajnos nálunk semmi nem vált be, csak az idő....

Ha hisztizett sarokba ültettem és ott hagytam a szobába. Így ha látta h “nem érdekel” mennyire hisztizik, hányszor nyúl le a torkán és öklendezik egy idő után elhagyta ezt a lenyúlós dolgot.

Lehet ezért most lehurrognak, h vagyok ilyenre képes... azért számomra is kellett erő és kitartás. És egyáltalán nem jó dolog hallgatni a konyhából h torkaszakadtából tombol, öklendezik.

(Bár hozzáteszem, az én lányom iszonyat kitartó és makacs, hisztis)


Egyébként én kérdeztem erről a védőnőnket, ő is azt mondta egyértelműen a dac: figyelemfelhívás arra h ő márpedig ezt meg ezt AKARJA!!! és jobban jár anya ha megengedi vagy különben ezt teszem.

2017. okt. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Jézusom, mik vannak...
2017. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,hatalmas önuralom,türelem kell az egészhez.Volt,hogy nem figyeltem rá,de pont ekkor el is hányta magát.Talán most az a legjobb,ha elterelem a figyelmét.Köszönöm az eddigi válaszokat,kivéve az utolsót!
2017. nov. 3. 07:55
 6/7 anonim ***** válasza:
3 as en is ezt csinaltam volna a helyedben. en indulatos vagyok ha nem akartam volna osszeverni akkor magara hagytam volna es kesz, majd abbahagyja de en se birtam volna nezni.ki nem allhatom egyebkent a gyerekeket. az egeszsegeseket is csak ugy 8-10 eves kortol viselem jobban amelyik normalisan viselkedik es ertelmesen lehet vele beszelgetni. a kicsiket nem birom egyaltalan.
2018. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, de talán jobb, ha az egészről nem veszel tudomást. Nem szólsz hozzá ezzel kapcsolatban, és nem takarítasz el rögtön. Szerintem a hiszti tehetetlenség, tehát nyugodt, jó pillanatban összebújva meg kéne kérdezni, hogy mit szeretne, amit úgy érzi, nem kap/kaphat meg, vagy mi az, ami nagyon nem tetszik neki.
2018. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!