Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázcsillapító kúp alvás előtt?

Lázcsillapító kúp alvás előtt?

Figyelt kérdés
Tegnap óta bágyadt a kislányom és lázas, más tünet nincsen. Tegnap este már 39.3 ra felment a láza, most hőemelkedése van, 37.7 egyelőre nem adok semmit de mielőtt elaltatom adjak e neki egy kúpot. Nem eszik nem játszik, elég bágyadt. 2 éves
2019. dec. 15. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem adnék, mert ha alapból kelne mondjuk orrdugulás vagy köhögés vagy "csak" rossz közérzet miatt, akkor észreveszed, ha felmegy a láza. Ha meg nem ébred, akkor elvan lázcsillapító nélkül is.
2019. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Én adnék, hadd aludjon nyugodtan. Mondják, hogy nem kell 38 alatt csillapítani, de csak két éves, és tegnap magas volt, én itt most a biztonságra mennék, kevesebbet árt egy adag gyógyszer, mint a magasra felmenő láz.
2019. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
A láz jó,kell és segít legyőzni a fertőzést. Természetes,hogy bágyadtabb és nincs kedve semmihez. Igyon, az a lényeg. Kúppal nem erőszakoskodnék. Vizes törölközőt,kéztölőt tegyél a bokája és a csuklója köré vagy ha bírja, ültetsd be a langyos zuhany alá,úgy,hogy lassan follyon. Tilos a vizes lepedőzés és a hideg zuhany.
2019. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehetne nurofent adni kup helyett?
2019. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen van itthon nurofen is egyébként. Neki 5 ml kellene adjak annyit vagy kevesebbet?
2019. dec. 15. 20:32
 6/11 A kérdező kommentje:
38.3 lett a láza.
2019. dec. 15. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
5ml-t kell a dobozon rajta is van. Én is adnék,főleg hogy így felment.
2019. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nurofent és az összes hasonló gyógyszert kilóra kell kiszámolni, nem életkorra. Az én lányom 3 éves és még mindig csak 4 ml Nurofen kell neki alkalmanként.
2019. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó erről van valami táblázat az interneten? Én sajnos erről nem hallottam és érdekel nem szeretnék többet adagolni
2019. dec. 15. 22:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Rajta van a dobozon, hogy hány kg gyereknek mennyit lehet adni és milyen időközönként.
2019. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!