Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 10,5 hónapos még nincs 9kg...

10,5 hónapos még nincs 9kg mexalen 250 mg kúpot adhatok neki? Patikus ezt adta férjemnek az orvosunk pedig ma már nem elérhető. Germicid pedig nem viszi le a lázát 😟

Figyelt kérdés
2019. dec. 23. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg 1 éves kortól adható. Szirupot nem tudja bevenni? Inkább Nurofent adnék neki. A Mexalen paracetamol, nem igazán hatásos makacs láz esetén. A Nurofen ibuprofén, szerintem jobb.
2019. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb a nurofen baby szirup, ha nem veszi be, akkor kapható belőle kúp is. Paracetamol nem nagyon viszi le a lázat.
2019. dec. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nurofent is adhatsz de leszek ellenpélda, nekem gyerekkorom óta lázra szuper a paracetamol és a gyerekeimnek is. Fájdalomra nem, de lázra már nem használ ennyire.


Amúgy késsel elfelezheted, de 1,5 hónap illetve 1 kg a különbség, max a napi adható 3 helyett ne adj, csak 2 adagot, ha egészet adsz.

2019. dec. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Úgy értettem fájdalomra nem használ ennyire, mint lázra.
2019. dec. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat végül nurofen kúpot kapott este szépen levitte, de sajnos nem tartott sokáig, reggel viszont segített bár akkor 38.5re adtam neki. Nagyon rosszul viselte ezt is és most már harmadnapja szenvedett szegényem. Azóta nem volt lázas viszont fájdalomcsillapításra adtam neki panadol szirupot. Remélem a nehezén túl vagyunk. 😶


✨🎄 Áldott, békés ünnepeket karácsonyi kívánok 🎄✨

2019. dec. 24. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!