Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves kislányom hője 38,5 ....

2 éves kislányom hője 38,5 . (ezt hónaljan mértem digitális és higanyos hőmérővel is) alvás közben jól meg tudtam mérni. Hogy csillapítsam lázát?

Figyelt kérdés
már adtam neki panadol baby-t (3 egység). van itthon germicid kúp. azt lehet panadol baby-vel együtt felváltva adni? Nagyon kétségbe estem, még sosem volt beteg és lázas.

2016. dec. 23. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Panadol helyett Nurofen sokkal jobb.

De ne váltogasd ne adj kúpot.

Adj panadolt neki, sok teát folyadékot és hagyd aludni.

Ez lesz a legjobb neki :)

Esetleg ha ébren van vizes ruha csuklóra bokára

2016. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen gyors válaszod!
2016. dec. 23. 23:22
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
38,5 éppen hogy csak láz. Ne adj neki semmit, hagyd a szervezetét, a láz aktiválja a test védekező rendszerét.
2016. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
38.5nél még nem kell csillapìtani. 39 alatt tilos csillapítani.
2016. dec. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan váltogathatod 4 órànként a Panadolt a Nurofennel mivel különböző a hatóanyaguk.

Legyèl türelemmel mindkettő elég sokà fejti ki a hatàsàt 1-1.5 òra.

Ez nem szàmït magas láznak,de a làzat csillapïtani kell!

Soha ne legyen tartósan 39 fokon és felette,azzal a jelszóval,hogy így pusztulnak a bacik.

Ez ugyan igaz de ezzel együtt a szívizom is károsodhat a magas làztól.

Csak vèkonyan takard be éjszakára és időnként ellenőrízd a hőjèt.

Reggelre biztos jobban lesz!

2016. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Nincs semmi baj, ha fent marad neki a láza. A láz segít, hogy gyógyuljon. Ekkor harcol a szervezete. Bár tudom, milyen rossz látni a kis elesett apróságot, de csak hagyd, hogy pihenjen sokat, sok folyadék, és hamarosan jól is lesz. Talán már meg is gyógyult azóta :) A kislányom két hete esett át a háromnapos láz víruson, 40 fokos alig csillapítható lázzal, és állandóan idegeskedtem, hogy nem jó, hogy ennyire lázas és mi lesz stb, de nyugtatott az orvos is illetve mindenki, aki mar találkozott ezzel a betegséggel, hogy bár ijesztő és szívszorító élmény ezen keresztül menni a gyerekkel, de nem lesz baja. Szoval a 38,5 tenyleg nem olyan vészes, hogy nagyon csillapítani kelljen. Nekem azt mondta a doki, igyekezzünk 39 alá levinni, és akkor már örülünk. Szoval nyugalom :)
2016. dec. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!