Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 10 hetes kisfiam a két hónapos...

10 hetes kisfiam a két hónapos oltás után belázasodott. Lázcsillapítást mikor és hogyan?

Figyelt kérdés

Orvos azt mondta lehet neki egy egészet is adni a Germicid-c kúpból, 5270 gramm volt hétfőn, a védőnő szerint felet lehet, és hat kilótól lehet egészet.


A) Hány fokos láztól adjam be a kúpot neki?

B) Egészet, vagy felet?

C) Ha nem viszi le neki, akkor mit lehet még tenni, mikor kell orvos esetleg?


Nem szerettem volna erre a háromra külön kérdést kiírni mert ugyanarról van szó. Első babám.



2016. júl. 12. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi tegnap voltunk a 2 hós oltáson. A doktornő azt mondta 4,5 kg fölött mehet egész kúp. Ha jól rémlik a védőnő meg 6 kg-ot mondott.
2016. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is ekkora volt a súlya oltáskor, felet adhattam neki, mert azt mondták 6 kg-tól mehet az egész. Én 38 fokos láztól már adnám a kúpot, ha nem megy le egy óra múlva sem a láza, felhívnám a gyerekorvost, vagy ha őt nem érem el, a kórházi ügyeletet és érdeklődnék a további teendőkről.
2016. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Én bevettem egy kalmopirint vagy ha van valamilyen lázcsillapító akkor azt ,egyszer kellett egyébként mert akkor már 2. napja volt szinte folyamatossan lázas .Természetesen hétvégén.
2016. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legújabb elképzelés szerint 39 alatt nem kell csillapítani, csak ha a baba/gyerek közérzete rossz.

Tehát ha nyűgös, kínlódik, nem tud aludni, akkor adjál, de 38 alatt semmiképp.


De ha szeret fürdeni, csinálhattok egyhűtőfürdőt is, lehet hogy az is elég.


Azt úgy kell, hogy berakod a normál hőmérsékletű fürdővízbe, és 36 fokig lehűtöd szép fokozatosan, de annál jobban nem, inkább időzzön el benne a baba.


Egy nap múlva általában ez el ois múlik, de lehet hogy hamarabb is, ne izgulj!

2016. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Tegnap is elolvastam őket, csak írni nem volt időm.


Végülis 37,8-nál adtam neki egy kúpot, mert nagyon szenvedett és nem tudott pihenni (este 9kor).


Utána végigaludta az éjszakát, egyszer kelt enni éscsak hőemelkedése volt.

2016. júl. 13. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!