Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől hányt a kisfiam? Mi...

Mitől hányt a kisfiam? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt pont ugyanígy jártunk mint ma este, hogy lefektettem és felriadt nyűgösen majd ki hányta éjszaka az ebédet és a vacsorát. Nem evett se újat, se rossz ételt, se gyorsan nem evett. Ezt leszamitva virgonc, láza nincs, széklete is rendben volt ma és akkor is. Akkor rohantam vele dokihoz, de csak deadalon kúpot írt, más bajt nem látott. Viszont a két esett között a gyermek átesett több dolgon:

3 foga kijött, ezzel egyidejűleg napokig magas láza volt, ami ahogy jött úgy ment, és kis pöttyök jöttek rajta amik szintén eltűntek. Dokihoz vittük 3 napos láz vírust mondta.

A két hányást megelőzően pár nappal korábban mindig érintkezett a kereszttesójával, aki kisebb baba fél éves. Jelen esetben tegnap vendégségben voltunk (10ember) új környezetben, a két kicsi végig együtt voltak. A baba picit köhögött meg durván fogzik, de az anyja szerint nincs baja. Kb a fiam az összes játékát megfogdosta.

Az előbb már nekem is hasmenésem volt de lehet csak az idegesség miatt.

A fiam nagyon aggaszt, szegény mostanában annyit volt rosszul, a fog meg ezek miatt a kis nyavalyák miatt. Jelenleg is egy foggal küzd mert már fehérlik, de még nem jött ki.

Nincs vitamin hiánya, szedünk béres cseppet cebion, d vitamint.

Mi lehet ez? Valami vírus, vagy a rokon gyerektől kaphatott el valamit?

Reggel bemegyunk dokihoz se most hagyom aludni. Valakinek volt hasonló?

Korábban soha nem volt ilyen kb mióta érintkezik a kis babával azóta vannak ezek. Náluk rengeteg ember megfordul. Járunk közösségbe már régóta de onnan semmit se hozott még haza.

Köszönöm szépen a segítséget!



2020. jan. 13. 04:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Segíteni érdemben nem tudok,de nálunk is volt rá példa,h szinte minden előzmény nélkül hányt.

Tarhonya volt pörivel,persze pont miatta nem volt túl fűszerezve. Hazajöttünk a bölcsiből aznap délután 3 körül és kérte,megette jóízűen. Aztán elmentünk az egyik nagyszülőékhez,ott megevett 2-3db csokis kekszet. Vacsira megint tarhonyat kért. Aztan éjjel 3x hanyt. Előtte-utana semmi baja. Reggel meg elküldtek a bölcsiből,h hányós hasmenéses vírus van,menjünk haza. Oké. Végül semmi mas baja nem volt. Szerintem egyszerűen csak túlette magát,pedig nem tűnt soknak,amennyit megevett. Bár utólag elég jóízűen ette,szinte falta a kaját. Lehet,az volt csak a baj.

2020. jan. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Bocsi, hogy nem vagyok túl megértő, de én biztosan nem rohantam volna egy hányás miatt dokihoz. Biztosan nem vírus, mert az több napig tart, több hányással, hasmenéssel. Persze egy kicsi babánál gond ha hány, egy nagyobb gyereknél viszont teljesen banális tünet. Ha megint hány, akkor hívd fel a gyerekdokit.
2020. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk volt úgy, hogy a gyerek csak egyszer hányt, más baja nem volt, gondoltam is, hogy csak rosszat evett. Másnap meg harmadnap viszont már a többi családtag is sorban kidőlt hányással, és minket több napra is kiütött.

Szóval lehet vírus.

Ha viszont rendszeresen megismétlődik esténként, okozhatja reflux. Érdemes max. 3 órával lefekvés előtt enni, utána már nem.

2020. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is izgulol érte, egy percig sem aludtam de már 3x volt így hogy kis dologgal rohantam vele és kb elhajtottak, hogy ha nincs más baja akkor nem beteg.

Éjszaka aludt végig ahogy kijött belőle minden, reggel ivott kutya baja. Széklete is jó, nincs láza. Jókedvű és reggelizett de nem jött ki. Úgyhogy remélem ennyi

2020. jan. 13. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Most arra vársz hogy megnevezzük a vírust amit benyalt vagy mi? Egy hányásért orvoshoz rohansz? Minek kockáztatod hogy összeszed valamit a rendelőből, ha jó a közérzete, nem fenyegeti kiszáradás stb. Egy hányásról beszélünk... Nem is értem az ilyen hozzáállást, mind aggódunk a gyerekünkért, na de józan ész, könyörgöm felnőtt emberek vagyunk. Az én fiam pár napja délután elszundikált úgy hogy még semmi baja az ég világon nem volt, másfél óra múlva meg úgy ébredt fel hogy 40 fokos láza van, nyűgös és hányt egyet. Lázcsillapítás, esti pancsi langyos vízben, folyadékpótlás, úgy voltam vele hogy figyelem és ha reggel is magas láza van, akkor elviszem orvoshoz. Reggel még hányt egy kicsit, láza semmi a délelőtt folyamán se, illetve eleven volt. Ennyi. Benyalt egy kis vírust. Még 2 napig ment kicsit a hasa, sokat itattam (étvágya nem igazán volt, szerencsére szereti az abonettet és azt eszegetett meg tejitalt ivott), vitaminkészítményt és bélflórát adtam. Már semmi baja. De tuti ha akkor elviszem, a rendelőből minimum egy takonykórral gazdagabban térünk haza. Szerencsére még antibiotikum se kellett neki eddig, most 2,5 éves.
2020. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!