Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 évesnek mikor csillapítanád...

3 évesnek mikor csillapítanád a lázát?

Figyelt kérdés
Tegnap írt neki a doki antibiotikumot tüszős mandulagyulladás miatt. Most 37,9 neki. Nem tudom napközben ezt csillapítsam e? Elég bágyadt, étvágya sincs. Délután szokott aludni, félek akkor nagyon felmegy neki. Este mindig adok neki 37,5 fölött alvás előtt.

2020. jan. 16. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha bágyadt, én adok Nurofent hőemelkedésre is, ha jól van, akkor 39 körül sem. Maga a láz nem káros, sőt!
2020. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
38.5 fölöt is csak akkor adok ha nagyon rosszuo van
2020. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
39től adok ha a kedve jo es nem érzi jól magat, viszont ha bágyadt, lathatoan nincs jól, faj valamilye akkor nem kell magas laznak lennie hogy adjak neki gyógyszert.
2020. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
38 felett ha rosszul érzi magát, szoktam adni.
2020. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
38.5 felett szoktam adni, de csak akkor ha rossz a közérzete is.Napközben panadolt, éjszakára nurofent.
2020. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul van vagy ha nem tud tőle aludni. Mindegy hány éves.
2020. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ajánlás szerint adok, vagyis ha rosszul érzi magát tőle. Egyébként a lázat nem kell csillapítani. Amúgy is 38 foktól beszélünk lázról, totál feleslegesen gyógyszerezed szegényt ezzel a 37,5-tel.
2020. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Coffelia ***** válasza:
38,5 felett kezdem komolyabban figyelgetni, hogy mennyire megy feljebb, de a döntő az, hogy hogy érzi magát. Van olyan gyerek, akinek 39 fokkal is csak a szeme csillog, és közben tásasozik, más pedig már 37,5-nél is csak fekszik és néz maga elé. A láznak komoly szerepe van a védekezésben, hagyni kell, hogy végezze a feladatát, amíg nem okoz fizikai kellemetlenséget. És mondom ezt úgy, hogy én már 37,9-nél úgy érzem magam, mintha átment volna rajtam egy úthenger. A fiam viszont nem ilyen, úgyhogy figyelem, és azzal segítem elő a gyógyulását, hogy ésszerű kereteken belül minél kevesebb gyógyszerrel javítgatok az állapotán. Szerencsére alapvetően is alig szokott beteg lenni, pedig már ovis.
2020. jan. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 2,5 évesemnek akkor csillapítom, amikor rosszul van tőle, vagyis tünetet okoz. Később is így fogok eljárni, ez az ajánlás.
2020. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!