Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nektek mik a válaszaitok az...

Nektek mik a válaszaitok az alábbi kérdésekre, ha felüti a fejét Magyarországon is a koronavírus?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy amúgyis otthon vagy gyesen a legkisebbel. Mikor jönne el az a pont, amikor nem engednéd bölcsibe, oviba a gyereked? És iskolába?

Kb. hány hazai megbetegedésnél mondanád azt, hogy nem mész a gyerekkel játszótérre, játszóházba, ilyen-olyan gyerekprogramokra?

Tegyük fel, hogy a férjed homeoffice-ban dolgozik, a gyerekek már nem járnak sehova, mert para van, a nagyszülők viszont bejárósan dolgoznak még. Lenne olyan pont, amikor emiatt már nem lehetnének együtt a gyerekekkel?

Ha egyre több a megbetegedés, és a gyereked belázasodik, folyik az orra, elvinnéd az orvosi rendelőbe? Csak mert lehet, hogy csak egy kis náha, amit magától kihever pár nap alatt, és pont a rendelőben kapná el a vírust.



2020. febr. 24. 07:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

1) ha már felütné a fejét a vírus a környéken, akkor kerülném a játszóházat meg a zárt tereket.

2) ha olyan helyen dolgoznak a nagyiék a veszélyt jelent, vagy karantén van, akkor nem találkoznának- de ez szerintem nem is kérdés.

3) nem vinném orrfolyással orvoshoz, de amúgy sem szoktam.

Megjegyzés: ha beüt a szar, akkor szerintem tök mindegy, hogy mit csinálunk kb bárhol el lehet kapni, brvásárolni meg be kell. Ráadásul mi panelban vagyunk, szelleőzön is terjed (volt már rá példa, hogy az egyik a 2.on a másik a 6.on lett beteg) , szóval inkább az immunerősítésre kell koncentrálni.

2020. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%
4# már ne haragudj, de nem rémlik, hogy a felsoroltaknál bármikor városokat zártak volna le.... Majd akkor mondd, hogy hiszti, ha a férjed Olaszországban ragad, mert se ki-se be....
2020. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

5 évesem 1 hónapja beteg, még mindig nem ment ki teljesen. A kicsi 2 hete én szintén 2 hete. Eszembe se jut ez a hisztéria. Nem követem igazán a híreket sem mert a média 80% úgy is túloz,hozzá költ.

Csak hallkan megsúgom.. Nem kell a gyereket ide oda cipelned, elég elmenned a boltba megfogni más után a kosarat vagy a kocsit és már meg van az esélyed, hogy benyalj valamit..

Én ugyan olyan hisztériának tartom most ezt a cécót mint a madárinfluenzánál.

3 dolog biztos. Az embernek köszönhetően egyre több vírus, baktérium rezisztens. Mindig voltak és lesznek halálos betegségek. Mindig lesznek új fenyegetések, köszönhetően az embernek.

2020. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
Jó, hogy nem mindenki olyan, mint az utolsó válaszoló és próbálnak tenni ellene valamit. Ilyen "minden hiszti" hozzáállással gyógyszerek nem lennének a földön. Csak megsúgom, hogy a madárinfluenzát is kezelték valahogy, azért maradhatott csak "hiszti".
2020. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 14!


Szerintem Te félre értetted a mondanivalómat.

Nem a betegséget tartom hisztériának hanem ami körülötte alakult ki. Nonstop mindenhonnan ez folyik a csapból, percenként jönnek ki újabb hírek, frissitések. Sok esetben a média túloz, elferdít ezzel együtt pedig sokszor felesleges pánikot kelt.

2020. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Úgy látom aki itt nem pánikol együtt a kérdezővel, mindenkit “lepontoznak” :D
2020. febr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én nem pánikolok!! De valóban összehasónlítják a sima influenzával!! De ha tényleg csak ennyi. Akkor miért zárják karanténba az embereket? Városokat? Mert ugye a többi járvánnyal szemben nem volt ilyen intézkedés.. Az tuti ha beér ide is, akkor nem viszem a babát sehova. Amúgy is asztmás, egy sima megfázás is probléma nálunk.. Annyi pozitívum van, hogy nem szed annyi halálos áldozatot, nem mindenki hal bele és kilehet gyógyulni.. Ha nem lenne gyerekem igazából nem nagyon izgatna.
2020. febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha a környéken megjelenne, akkor már nem vinném a gyerekünket sehová.

Felénk nem érdemes játszótérre menni, mert senki se használja őket.Egyszer-egyszer látni anyukát gyerekkel, szóval ez nem volna nagy érvágás.Itthon minden van ami kell egy gyereknek.Játszóházhoz még kicsi így az eleve kilőve.

Amíg a nagyszülők környékén nem ütné fel a fejét nem tiltanám tőlük, utána sem biztos, mert lehet őket is arra utasítanák, hogy maradjanak otthon.

Felhívnám a gyerekorvost és megkérdezném mit tegyek.De pld egy kis takonnyal nem hordom most sem orvoshoz, szóval azért mert van 38.5 fokos láza egy nap, akkor még nem rohanok vele semerre.

Ésszerű keretek között nem baj ha előre gondolkodik az ember. Az sem normális, hogy míg más országokban komolyan veszik, tanácsokkal látják el a polgárokat, addig itthon jóformán úgy kezelik ezt a dolgot mint valami ,,hisztériát".Az itthoni egészségügyi rendszer egy ilyen járványra nincs felkészülve.1 millió 200 ezer maszkot tud a kormány biztosítani annak a 3 millió embernek akik a legveszélyeztetettebb korcsoporthoz tartozik.Ami azt jelenti, hogy több mint a fele nem jutna semmilyen maszkhoz.Van veszélye annak is, hogy minden WHO-s nyilatkozattal szembemegy a kommunikáció itthon.De nyilván amíg nincs betegség itt addig nem látjuk mi történne ha tömegével betegednének meg az emberek.De el tudom képzelni, hogy pont annyira káosz lenne (minden felkészültség ellenére) ahogy káosz van télen attól ha 5-10-15 cm hó esik(pedig arra is felkészülnek).Az sem túl jó, hogy Törökországból épp most indítják útra a menekülteket mert azok is fertőződhetnek és rajtunk keresztül mennek Németország fele..Normális reakció ha az emberek féltik az egészségüket, az aki nem aggódik magáért és a családjáért hazudik vagy valami pszichés problémája van.

2020. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!