Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Öt éves gyerekemnek székrekedé...

Öt éves gyerekemnek székrekedése van. Meddig lehet a glicerin kúpot használni?

Figyelt kérdés
Három napja nem kakilt,előtte is csak bogyókat. Tegnap adtam neki glicerin kúpot,meg laevolac szirupot. Estére sikerült neki kakilni,de fájt neki nagyon. Ma adtam neki szirupot reggel..de még nem produkált semmit. Azt mondta fáj neki ahogy nyomja. Ilyenkor mit lehet tenni hogy sikerüljön?
2020. febr. 28. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Beöntés a helyzet kulcsa.
2020. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
A glicerinhez elvileg nem lehet hozzászokni. Beöntést te ne adj neki. Hidd fel az orvost vagy vidd el hozza.
2020. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Beöntést a kórházban csinálnak csak. Tegnap sikerült kakilnia,csak nem tudom ilyenkor mi a normális ha ma is kakil vagy ha ma kimarad nem gond?!
2020. febr. 28. 16:02
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Azért próbálkozik, mert erzi az ingert vagy azért, mert te mondod neki?
2020. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért kellene neki fél naponta kakilni? Gondolom te sem szoktál ennyit. Ha tegnap volt széklete, akkor már nincsen székrekedése. Nem kell neki semmilyen gyógyszer, igyon sok vizet, joghurtba tehetsz lenmagot, utifümag héjat, egyen szilvalekvárt.
2020. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet rágörcsölök erre a témára. Én mondtam neki,hogy próbálja meg. Hagyom akkor szegényt,csak félek nehogy megint besüljön neki. Mert a kúppal is jól megszenvedtünk.
2020. febr. 28. 16:12
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem is kellene neki kúpot adni, már 5 éves, jobb lesz ha békén hagyod, ha egészségesebben táplálkozik nem lesz baj.
2020. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Egyen rengeteg olyan dolgot ami tele rosstal és könnyü az emésztésnek. Itasd extra vízzel. A székrekedés nem normális dolog! Se a kis posijukba bedugni dolgokat meg beönteni! Én külföldön (nyugat) szültem és nevelem a gyerekeim, nálunk hallatlan a kúpozás meg beöntés.. Egyen sok nyers zöldséget gyümölcsöt és extra folyadék!
2020. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Próbálom egészségesen etetni,de nagyon válogatós.
2020. febr. 28. 16:33
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Exemet is macerálták a napi kakával gyerekként, kötelezően bilire kellett ülnie, és nyomnia kellett, mert nem szabad hogy bent maradjon -.- Eredmény: 4 éves korában az egyik erőlködésnél kifordult az aranyere. Gratulálok.

Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha esetleg 2-3 naponta van széklete (nekem még most felnőtt koromban is előfordul, hogy kimarad 1 vagy 2 nap, mert mondjuk hirtelen többet mozgok, vagy nincs időm enni...)

2020. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!