Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elkaphatja a kisbabám az...

Elkaphatja a kisbabám az ajakherpeszt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 hónapos. Múlt hét szombat este (egy hete) a szám sarkában volt egy hólyagocska, amire azt hittem pattanás és kinyomtam. Rá nem sokra a szám sarkától egy 2-szer 1 centis herpesz jött ki, apró hólyagok tömkelege, sőt, két napra rá még az állcsúcs alatti nyirokcsomóm is fájdalmasan duzzadt volt. Kiakadtam, mert tudtam, hogy a herpesz nagyon veszélyes a babákra. Alkohollal (70%-os gyógyszertári) kenegettem, 24 órát szájmaszkban töltöttem, még éjszaka is abban aludtam, mert a pici csak velem alszik. Tegnap lekerült a maszk (napi kettőt használtam el, hogy még az se legyen szennyezett) erre ma reggel a gyerek első dolga volt, hogy a kezével belenyúlt a számba. Gyorsan letöröltem vizes mindenmentes popsitörlővel a kezét, mi volt az első dolga? Egyből a szájába vette. Utána mikor a férjem felkelt tudtam csak szappannal lemosni a kis kezét. Így is elkaphatja a herpeszt? Nagyon félek, mert agyvelőgyulladást okoz, illetve maradandó károsodást kaphat a pici... :( Szoptatok, kizárólag anyatejet kap, igény szerint. A herpeszem már gyógyulófélben van, a nyirokcsomó duzzanat enyhült és nem fáj, de azért kitapintható, a herpesz helyén nincs már a leszáradt hólyag utáni var sem rajta, mert puhítás után azt már tegnap leszedtem (levált). Persze alkohollal reggel este kezelem. Volt valaki hasonló helyzetben ilyen kicsi babánál herpeszes, hogy a baba kontaktba került fertőzött nyállal és beteg lett?

2020. márc. 28. 07:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttkorban nagyon veszélyes,tehát 1 hónapos korig. Tudom mert nagyon herpeszes vagyok,és utána jártam. 3.5 hónaposan már nem okoz ilyeneket.
2020. márc. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!