Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » MMR oltást miért kell ültetve...

Nusy83 kérdése:

MMR oltást miért kell ültetve adni? Illetve volt e olyan akinek a bárányhimlő oltással egyben kapta meg a gyereke? (A járvány miatt egyszerre akarják oltani).

Figyelt kérdés

Ma voltunk ismétlő oltáson a kislányommal aki kezd rá ébredni hogy a rendelőben bizony ,,rossz” dolgok történnek. Tekeredett ki az ölemből és ordított mint még sose, mire a Dr. Nő megjegyezte hogy a 15. hós oltásnál gondok lesznek mert ülnie kell a gyereknek úgy adja be. Neonatológus a Dr. Nőnk így biztos hogy így van viszont nem hallottam vagy találtam erről semmit. Megkérdezni meg a sírás miatt elfelejtettem hogy ülhet e az ölemben a gyerek , illetve mondhatok nemet arra hogy egyszerre kapja a két oltást?

Köszi a normális válaszokat!



2020. ápr. 15. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Azt vállba szokták adni, azért kényelmesebb ülve adni, amúgy nem lenne kötelező. Az én kislányom is együtt kapja az MMR-t és a Neisvac-C-t, a nagy anno az MMR-rel kapta az első bárányhimlőt, a rotát meg mind a ketten az első kötelezőkkel. Nem lesz gond, ne aggódj. 😊
2020. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Meg is nyugodtam valamiért azt hittem ugyan úgy combba kapja 😅
2020. ápr. 15. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Mi már kombinált MMRV oltást kaptunk, ebben már benne van a bárányhimlő elleni oltóanyag. Nyugodtan lehet egyszerre adni a 2őt.
2020. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt is comb a adta a doki és nem ülve.
2020. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én kisfiam is pontosan tudja, hogy mi történik a rendelőben, a váró küszöbét átlépve már nagyon sír. A 15 hósat együtt kapta a bárányhimlő oltással, vállba. Végig az ölemben ülhetett.
2020. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy én is nagyon féltem tőle, de semmi mellékhatás nem volt.
2020. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi főleg 5 ös 🤗 Mindenkinek zöld ment!

Nem is értem hogy miért nem csak a kérdező értékelhet kérdést.

2020. ápr. 15. 21:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert azt felkarba, bor ala kell adni.
2020. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!