Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van valakinek mozaik down...

Van valakinek mozaik down szindrómás babája/gyereke?

Figyelt kérdés

Lassan 6 hetes a kislányom és az a félelmem hogy down szindrómás,nem a hagyományos, hanem a mozaik down szindrómára gondolok.Voltubk terhességem alatt kombinált teszten, ahol alacsony kockázat (1:9870) jött ki, uh-k rendben voltak,így nem is vizsgálódtunk tovább.


Mikor megszületett én tökéletesnek láttam, azonban a zárójelentésen érdekes dolgok voltak.Nagyobb,megvastagodott nyelv,melyet folyamatosan öltöget, jobbkezén 4 ujjas barázda,mélyebben ülő fülek.Ahogy olvastam ezek mind-mind down szindrómára utalnak.Gyerekorvos szerint rendben van, sőt felhívta a kórházból haza engedő főorvost,ő is azt mondta hogy nem down-os a babám.Persze ez engem nem nyugtat szeretném genetikussal is megvizsgáltatni de emiatt az elcseszett, redvás vírus miatt sehol nem fogadnak minket.Teljesen bele vagyok betegedve.


2020. ápr. 18. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom mit jelent a mozaik,de ha a terhesség alatt alacsony kockázst jött ki,nem hiszem,hogy beteg lenne.Esetleg látod az arcán,hogy downos?Vagy te miből gondolod,hogy az,azon kívül amit a záróra írtak.
2020. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jaj most látom h tökéletesnek láttad.Azt a dokit nem kérdezted aki ezt ráírta,hogy mégis mit jelentenek ezek?Mert az h.a neten mit írnak az egy dolog.
2020. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért gondolod ezt, ha több orvos is megnyugtatott?
2020. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem... Ha felmerül a gyanú a kórházban akkor általában szólnak és már vizsgálódnak is tovább.
2020. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Kérdezőn kívül senkiben nem merült ez komolyan fel; ezért nem vizsgálódtak tovább.
2020. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Küldj képet megmondom
2020. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
En megertelek, szerintem más szülők is aggodnanak a helyedben. De gondolj arra, hogy a kórházi főorvos, több ezer babát látott már és ez a szakterülete, ha gyanús lenne a baba biztos hogy tesztelték volna. Egyébként hogy teljesen megnyugodj, magánban megcsinaltathatod a tesztet, lehet megeri a rászánt pénzt mint hogy emiatt szorongsz egész baba korában.
2020. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megtörtént eset. Anyuka megszült, baba rendben, zárójelentésbe azt írták h egészséges újszülött, viszont az orvos távozáskor szólt h vizsgáltassák ki mert valószínűleg down os, de enyhén, asszem anyuka észre sem vette de a doki már látta.
2020. ápr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet, hogy most ennek nem tudsz a végére járni, de ha több orvos szerint sem gyanús, en bíznék bennük azért. Ha elvonul a redvas vírus, akkor pedig nezesd meg, hogy megnyugodj.
2020. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekem az egyik unokatesóm mozaik downos. Az ő esetében ez azt jelenti, hogy a downosokra jellemző szívelegtelenség nála nincs jelen. Downos az arca, minden vonása, a mozgása is, középsúlyos értelmi fogyatékos és nagyon aranyos :)
2020. ápr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!