Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások

A kérdés

A páromnak van egy gyereke a régi kapcsolatbol noonan szindromás . Én gyerekem is örökölheti?

11 hetes terhes vagyok . Eddig minden rendbe.

Szerintetek a kisbabám is örökölheti ezt a szindrómát ? Ez a ferfi génjein mulik ? Ugye nagyon nagyon pici csak rá az esély?

jún. 12. 09:36  Privát üzenet  

A válaszok
Jelezd genetikusnak, ő majd segít.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jún. 12. 10:06 Privát üzenet

Igen, ez egy dominánsan öröklődő betegség. De mondjuk erre még a terhesség előtt kellett volna gondolni.

Az hogy a gyereketek örökli-e, attól függ, hogy a férjed vagy a volt párja génjeiben van e benn (esetleg mindekettőben), vagy a tiédben.

Mindenképpen beszéljetek genetikussal.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jún. 12. 10:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Gondoltunk erre terhesség előtt . Tervezett baba . A nöi orvosom azt mondta nem lesz baj , pici rá az esély. De azért nem hagy nyugodni , genetikai vizsgálaton még nem voltam . Majd jövöheten megyek a 12. Hetbe a kötelezőre , es megkérdezem az orvostól , hogy mi a teendő , hova tovább , mert ezt sajnos nem tudom 😔

# 3/5Időpont jún. 12. 10:47 Privát üzenet
Mindenképp érdemes elmenned genetikai tanácsadásra. Ezt a 12. Heti uh nem foglalja magába, de biztos, hogy ott tudnak ajanlani, elképzelhető, hogy a vizsgálatot végző orvos is csinalja

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jún. 12. 13:06 Privát üzenet
én a helyedben nem elégedtem volna meg azzal hogy kicsi rá az esély,elmentem volna egy genetikai tanácsadásra.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jún. 12. 14:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Toxoplazma vizsgáalat pozitiv. Ha már egyszer réges régen elkaptam, akkor a visszaellenőrzéses leletemen mit fogok látni ha régi fertőzésről van szó?
Máté után hívnátok a második gyereket Péternek? Nem fura, hogy így együtt egy régi énekes nevét adja ki?
Tesz különbséget a férjed a gyerekek között ha az előző kapcsolatból van már gyereked?
Miért van ez? Sajnos a régi gyerekorvosunk váratlanul meghalt. Bejelentkeztünk egy új gyerekorvoshoz. A gyerekeim nem betegesek.
Mennyire jellemző, hogy egy régi kapcsolatból született gyerek nem kedveli a szülei új, házasságból született gyerekeit?
Egy régi kapcsolatból lehet később barátság? Tapasztalatok érdekelnének.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Betegségek, oltások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!